DJI Ronin Gimbal

500.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
500 TL1250 TL2500 TL

Açıklama

Birçok ünlü kamera tipine uyumlu, 3.6kg ağırlığa kadarki kamera sistemlerinde rahatlıkla kullanım imkanı sunan sistemin fırçasız süper hızlı motorları 3 ayrı eksende çalışır; side-to-side roll – keeping the horizon level tilt, pan.

Bilgisayar kontrollü profesyonel kontrol sistemi tilt ekseninde 105⁰ up / 165⁰ down, roll ekseninde ±110⁰ çalışma açısı aralığına sahiptir. Bu çalışma açıları ±0.02° hassasiyette göz ile tespit edilemeyecek kararlılıkta ve hızdaki sabitliktedir.

İkinci operatör kumandasına eklenen extra shooter, gimbalın araç üzeri senaryo çekimlerinde ya da vibrasyona maruz kamera montaj yüzeylerindeki kullanımlarında, kullanım kolaylığı ve mobilite sağlar. Taşıyıcı operatörün imkansız görüş açılarında Ronin-M’i sabitlediği durumlarda ikinci operatörün kumandasındaki shoot fonksiyonunu kullanması ile, perspektif açıdan tek operatörün başarması imkansız görüntülerin de alınabilmesine olanak tanınır.

The Ronin-M aynı anda iki kullanıcının erişime izin veren bir kontrol sistemine sahiptir. Bu modda, ikinci operatör uzaktan kumanda ile manuel olarak kamera yönlerini kontrol edebilir veya Ronin’in döndüğü yönü kamera açısı da otomatik olarak takip edebilir. Dahili alıcı verici sistemi 2.4Ghz frekansında çalışır, istendiğinde D-Bus çıkış portu sayesinde farklı veya daha fazla fonksiyon destekleyen kumanda sistemleriyle de eşleştirilebilir. Bu sayede kendi alışık olduğunuz bir kumanda ile de erişim sağlayabilirsiniz.

sled&vest style stabilizatörler kullanım öncesinde kameranıza göre balans yapılmaya ihtiyaç duyarlar. Bir kez balans edildiğinde bu ayarlar saklanır ve aynı sistem ile tekrar balans gereksinimi duyulmaz. Her kamera farklı ağırlıklarda ve ağırlık merkezinde olduğu için, ayrıca takılan lenslerinde ağırlık merkezini farklı noktalara taşıyacak olmaları sebebi ile her defasında ayar yapmak oldukça vakit kaybettiricidir. Bunun önüne geçilmesi için Ronin-M stabilizasyonunu otomatik olarak yapan ATS (Auto Tune Stability) sistemini ihtiva eder. Manuel olarak aynı rijit ayarları yapamayacamız hassasiyette doğru balans ayarlarını çok kısa sürede yapabilirsiniz.

Dahili 4S li-po bataryası Ronin-M’e 6 saate kadar çalışma süresi sağlar. Bu akıllı batarya tüketimi esnasında balanslı olarak hücrelerindeki kapasiteyi harcar ve kendi hücrelerinin balansını sürekli eşit seviyede tutar. Yine içeriğe dahil olan şarj aleti de aynı teknoloji ile bataryanın hücrelerini eşit seviyede tutacak şekilde şarj sağlar.