Sony 12MM Zeiss Touit F:2.8 APS-C Lens ( CROP)

500.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
500 TL1250 TL2500 TL

Açıklama

Zeiss Touit 12mm f/2.8 Sony E-Mount APS-C formatlar için üretilmiş başarılı bir standart geniş açı lens. Lens Sony’nin E-Mount lensleriyle uyumlu çalışıyor; Auto-Focus ve Pozlama ile ilgili ayarları yapabilmenize izin veriyor. Distagon konseptiyle hareketli element yapısını bünyesinde harmanlayan Zeiss Touit 12mm iki asferik, üç bağımsız element ile yüksek görüntü kalitesi, keskinlik, parlaklık gibi becerilerinin yanı sıra bozulma ve hataları minimize eder. Carl Zeiss T* yansıma önleyici kaplama yüzeyi ışık geçişlerini kontrol altına alır, kontrastı arttırır. Ayrıca yansıma, parlama, gölgelenme gibi sorunları bertaraf eder. Tamamı metal malzemeden oluşan lensin kauçuk kontrol halkaları manuel odaklama yaparken size kesin bir hakimiyet sağlar. Sert metal bayoneti lens girişine kesin bir koruma sağlarken 9 bıçaklı dairesel diyafram bıçakları net olmayan alanların kalitesini yükseltir.

Faz Algılamalı AF ve Hybrid Auto-Focus

Lens güncellenen Version 2 yazılımıyla beraber faz algımalı AF Sistemi ve Hybrid Auto-Focus sistemine sahip Sony E-Mount kameralarla uyumlu çalışır.

Sony E-Mount Uyumluluğu

Sony’nin E-Mount APS-C sensörlü aynasız kameraları için üretilen lensin 35mm formatındaki odak uzunluğu 18mm. Kamera otomatik netleme, pozlama kontrolü gibi tüm kamera fonksiyonlarını destekliyor. f/2.8’lik diyafram açıklığıyla düşük ışık koşullarında dahi kusursuz performans sergiler

Optik Dizayn

Distagon konseptiyle kamplanmış elementler görüntünün kenar kısımlarında bile net görüntüler ve daha az bozulma sağlar. Optik elemanlara uygulanan gelişmiş kaplama, kontrastı ve renk doğruluğunun daha iyi olmasını sağlarken istenmeyen suni efektleri azaltır. Zeiss T* yansıma karşıtı kaplaması ise yansıma, gölgelenme gibi sorunları ortadan kaldırarak doğru renk ve harika kontrastlar yakalamanızı sağlıyor.

Görsel Dizayn

Lens sert, dayanıklı metal bileşenlerden ve kauçuk kontrol halkalarından oluşur. Bu sayede mükemmel bir tutuş, hakimiyet hissi verir. Metal bayonet kamera ile lens arasında sağlam bir bağlantı sağlarken 9 bıçaklı diyafram yapısı net olmayan alanlara sanatsal bir dokunuş yapar.