Sony FE 135mm f/1.8 GM Lens

750.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
750 TL1850 TL3750 TL

Açıklama

Sony FE 135mm f / 1.8 GM parlak ve gelişmiş tasarımı ile orta telefoto asal lenstir. Full frame Sony  E mount aynasız kameralar için tasarlanmış olan bu lens, 202.5mm eşdeğeri odak uzaklığı sağlayacağı APS-C modelleriyle de uyumludur.

 Sony FE 135mm f/1.8 GM Lens Özellikler

Sony E-Mount / Full Frame (Tam Kare Format)

Diyafram Aralığı: f / 1.8 ile f / 22

XA Elementi, Süper ED ve ED Elemanları

Nano AR ve Flor Kaplama

XD Lineer Motor AF Sistemi

AF / MF Anahtarı; İç Odak

İki Odak Tutma Düğmesi

Fiziksel Diyafram Halkası; De-Click Anahtarı

Toza ve Neme Dayanıklı Yapı

Yuvarlak 11 Bıçaklı Diyafram

Filtre Çapı – 82 mm

Ağırlık – 950 g

Sony FE 135mm f / 1.8 GM parlak ve gelişmiş tasarımı ile orta telefoto prime lenstir.

F / 1.8 maksimum diyafram düşük ışık koşullarında üstündür ve aynı zamanda seçici odak teknikleriyle çalışmak için alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Gelişmiş optik tasarım, kromatik sapmaları azaltmak için bir Süper ED elemanı ve yüksek derecede görüntü keskinliği ve netliği için küresel sapmaları önemli ölçüde kontrol eden bir XA (aşırı küresel olmayan) elemanı içeren iki ekstra düşük dispersiyon elemanı içerir. Ek olarak, güçlü aydınlatma koşullarında çalışırken artan kontrast ve renk doğruluğu için gölgelenmeyi ve mercek parlamasını sınırlamak için bir Nano AR kaplama uygulanmıştır.

Optik varlıkları tamamlayan bu lens, seçici netleme görüntüleriyle pürüzsüz, yumuşak kenarlı bokeh üretmek için 11 uçlu dairesel bir diyaframın eklenmesiyle de dikkat çekicidir. Odağı kontrol etmek için, hızlı ve sessiz bir XD Lineer Motor sistemi kullanılır ve ayrıca manuel odaklama işlemi için daha hızlı bir kontrol sağlar. Objektif ayrıca zorlu koşullarda çekim yapmayı ve özel odak tutma düğmelerini, AF / MF düğmesini ve manuel diyafram halkasını çekim sırasında daha fazla kontrol sağlamanızı sağlamak için toz ve nem yalıtımlı bir tasarıma sahiptir.

Sony’nin saygın G Master serisinin bir parçası olan Sony FE 135mm f/1.8 GM Lens, çok çeşitli küresel ve renk sapmalarının düzeltilmesiyle belirgin şekilde yüksek çözünürlük ve keskinlik elde etmek için tasarlanmıştır. Ek olarak, bu lensler hem fotoğrafçılık hem de sine uygulamalarına fayda sağlamak için dayanıklı ve kullanımı kolay fiziksel tasarımlara sahiptir.

Tam çerçeve E montajlı aynasız kameralar için tasarlanan Sony FE 135mm f/1.8 GM Lens,  202,5 mm eşdeğer odak uzaklığı sağlayacak olan APS-C modelleriyle de uyumludur.

Parlak f / 1.8 maksimum diyafram, zorlu aydınlatma koşullarında çalışmanın faydasını sağlar ve aynı zamanda sığ derinlik-in tarla teknikleri kullanıldığında odak pozisyonu üzerinde zengin bir kontrol sunar.

Bir XA elemanı, astigmatizma, alan eğriliği, koma ve diğer küresel sapmalar üzerinde etkili kontrol için üstün yüzey hassasiyetine sahip optik tasarıma dahil edilmiştir.

Lens tasarımında bir Süper ED elemanı içeren iki ekstra düşük dispersiyon elemanı bulunur ve gelişmiş berraklık ve renk nötrlüğü için renk sapmalarını ve renk saçmasını azaltmaya yardımcı olur.

Lens yapılandırması

G Master serisi lensler, son derece yüksek çözünürlüklü ve yumuşakça çözülen arka plan bokeh çarpıcı bir karışımı ile daha önce elde edilemez seviyelere kadar görüntüleme ve ifade alır

[1] Aşırı küresel olmayan lens (XA lens) [2] Süper ED cam [3] ED cam

Teknik Özellikler

Odak uzaklığı

135 mm

Maksimum Diyafram Açıklığı

f / 1.8

Minimum Diyafram Açıklığı

f / 22

Lens Yuvası

Sony E Mount

Biçim Uyumluluğu

Full Frame (Tam Kare)

Bakış açısı

18 °

Minimum Odak Mesafesi

70 cm

Maksimum Büyütme

0.25X

Optik Tasarım

10 Grupta 13 Element

Diyafram Bıçakları

11, Yuvarlak

Odak Türü

Otomatik odaklama

Görüntü sabitleme

Yok

Filtre Boyutu

82 mm

Boyutlar

89,5 x 127 mm

Ağırlık

950 g (33,51 oz)