Sony a7 III Gövde

Kiralık Sony α7 III

Her şeyde mükemmel. Her ihtiyacınızda.

Çeşitli çekim ihtiyaçlarına hazır, yeni geliştirilmiş arkadan aydınlatmalı full frame CMOS sensör ve başka gelişmiş görüntüleme yenilikleri, yüksek hızlı yanıt, kolay kullanım ve güvenilir dayanıklılık sunan Sony α7 III ile en belirleyici anları yakalayın.

1,000.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
1000 TL2500 TL5000 TL
Stok kodu: Sony a7 III Kategoriler: Etiketler: ,

Arkadan aydınlatmalı 24,2 MP11 full frame sensör

35mm full frame Exmor R™ CMOS görüntü sensörü, olağanüstü hassasiyet ve dinamik aralık için 24,2 megapiksel11 çözünürlük, arkadan aydınlatma ve boşluksuz yonga üstü lens tasarımı özelliklerine sahiptir. Bakır kablolar ve ön uç LSI ile iki kat daha yüksek12 veri okuma hızı elde ediliyor.

Tamamen gelişmiş görüntü işleme sistemi

Yeni nesil görüntü işleme sistemi ile yeni bir sensörün kombinasyonu, görüntü kalitesinde 1,5 kademe iyileşme12 sağlıyor. ISO 51200’e kadar geniş ISO hassasiyet aralığı standarttır ve düşük hassasiyet ayarlarında yaklaşık 15 kademeye kadar13 dinamik aralık elde edilir. Yükseltilmiş Ayrıntı Üretimi ve Alana Özgü Gürültü Engelleme özellikleri birleşerek gürültüyü bastırıyor ve yüksek genel çözünürlük hissini koruyor. Özellikle cilt ve doğa sahnelerinde renk üretimi de önemli ölçüde iyileştirildi. Ayrıca α7 III, sessiz çekim/kesintisiz çekim14 sırasında bile 14 bit RAW çıkışı15 destekliyor.

Daha geniş, daha hızlı, daha istikrarlı AF performansı

Geliştirilmiş görüntü işleme alma sistemi ve α7 III için optimize edilmiş α9 fotoğraf makinesi algoritmaları AF hızını, hassasiyeti ve izleme performansını iyileştirir. 693 aşama algılamalı AF noktası ve 425 kontrast algılamalı AF noktası, yüksek yoğunlukta geniş açılı kaplama alanı sağlar. İki kata kadar16 iyileştirilmiş AF hızı ve daha hassas AF izleme performansı, beklenmedik bir hareket sırasında hızlı hareketli nesneyi yakalamanızı ve netlemeyi korumanızı sağlıyor. Ayrıca α7 III, EV-3 parlaklığa kadar17 güvenle otomatik netleme sunuyor.

Netleme düzlemli aşama algılamalı AF, A mount lensleri destekler

Aşama algılamalı AF, A mount lens18 α7 III’ya bir LA-EA3 adaptörle monte edilse bile kullanılabilir. 693 noktalı netleme düzlemli aşama algılamalı AF sistemi, geniş alan kapsamı, hızlı tepki ve yüksek performanslı izleme sunuyor.

AF-ON (AF-AÇIK) düğmesi ve çoklu seçici

Yeni AF-ON (AF-AÇIK) düğmesi, yarım basılan deklanşör düğmesi netleme sekansı olmadan otomatik netlemeyi etkinleştirir ve bu sayede deklanşörü tam olarak ne zaman bırakacağınıza ve anı hemen yakalamaya daha iyi odaklanabilirsiniz. Çoklu seçici, netleme noktasını hızlı ve etkili bir şekilde değiştirmenizi sağlar. Netleme noktasını sezgisel olarak seçebilir ve değiştirebilirsiniz, böylelikle hareketli nesneleri çekme şansını asla kaçırmazsınız.

Netlemeyi daima gözlerde tutun

Eye AF özelliği, portre çekimini önemli ölçüde iyileştiren daha fazla hassasiyetle ve nesnenin aşağıya ve fotoğraf makinesinden uzağa baktığı veya yüzü kısmen karanlıkta olacak şekilde arkadan aydınlatıldığı durumlarda bile hareketli nesnenin portresini çekmeyi kolaylaştıran daha yüksek AF hızıyla AF-C modunu destekliyor. α7 III, adaptörle monte edilen A mount lensler için Eye AF’yi destekliyor.

Kapsamlı AF kolaylığı

Fotoğraf çekimi sırasında AF izleme hassasiyeti, netleme alanının dışında hareket eden nesneler için beş kademede ayarlanabilir. Çekim koşuluna bağı olarak, yatay ve dikey yönler arasında geçiş yaparken otomatik netleme alanları ve noktaları aynı kalır veya değişir. AF alan kaydı, sık kullanılan netleme noktası ayarlarının hatırlanmasını ve gerektiğinde tek dokunuşla hızlı ve kolay geri çağırma için özel düğmelere atanmasını sağlıyor.

Kesintisiz çekim için iyileştirilmiş kullanım

Kesintisiz çekim modunda yakalanan görüntüler grup halinde görüntülenebilir ve bu gruplar hızlı bir işlemle silinebilir veya korunabilir. Ayrıca, daha yüksek seri çekim kapasitesi ve UHS-II ortam uyumluluğu sayesinde fotoğraf makinesi, bellek kartlarına veri yazma işlemini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Fn düğmesi ve menü düğmesini, kesintisiz çekimden hemen sonra, veri yazma işlemi devam ederken22 ayarları değiştirmek için kullanabilirsiniz.

AF/AE izleme20 ile 10 fps’ye kadar

Deklanşör şarj ünitesi ve görüntü işleme sisteminde yeni iyileştirmelere sahip α7 III, yoğun derecede hareketli nesnelerin kolay ve sabit çekimi için AF/AE izlemeyle20 10 fps’ye kadar (canlı önizlemeli kesintisiz çekim modunda minimum ekran gecikmesiyle 8 fps’ye kadar20) kesintisiz çekim yapabilir. Kesintisiz bir seri çekimde21 tam çözünürlükte yaklaşık 177 JPEG görüntü (standart), 89 sıkıştırılmış RAW görüntü veya 40 sıkıştırılmamış RAW görüntü yakalanabilir. Elektronik deklanşör, hafif bir gürültünün dahi ideal çekimi kaçırmanız anlamına geldiği vahşi yaşam çekimlerinde ve diğer hassas koşullarda sessiz ve titremesiz çekim sağlıyor.

Titremesiz çekim

Floresan ve diğer yapay aydınlatmadan kaynaklanan titreme otomatik olarak saptanır ve deklanşör hareketi, titremenin fotoğraflar üzerine etkisini asgariye indirmek için zaman ayarlıdır. Bu, yüksek deklanşör hızlarında çekilen görüntülerin üst ve alt kısmındaki pozlama ve renk anormalliklerinin yanı sıra kesintisiz çekimler arasındaki pozlama ve renk tutarsızlığını baskılayarak iç mekanlarda daha güvenle görüntü çekimi yapmanıza olanak tanır.

Net, doğal, gerçekçi 4K videolar

4K videolar için gereken veri miktarını yaklaşık 2,4 kat25 yoğunlaştıran piksel gruplaması olmadan tam piksel okuma ile yüksek çözünürlüklü full frame 4K videolar24 (QFHD: 3840 x 2160) minimum harelenme ve pürüz sonucunu veriyor. Gelişmiş görüntü işleme işlevi sayesinde orta ila yüksek ISO aralığında olağanüstü görüntü kalitesiyle full frame 4K video kaydı mümkündür ve böylelikle her çekimde 4K video biçiminin benzersiz potansiyelinden yararlanabilirsiniz. Gerektiğinde full frame modu yerine Super 35mm de seçilebilir.

HDR video prodüksiyonunda birçok ihtiyacı destekler

Geniş kapsamlı HDR video prodüksiyonu ihtiyaçlarını destekleyen α7 III, post prodüksiyonda renk derecelendirme işlemiyle görüntüleri istenen şekilde ince ayarlama esnekliği için S-Log3’ün yanı sıra S-Log2 gama eğrileri ve anlık HDR iş akışı için yeni bir HLG (Hibrit Log-Gama)26 görüntü profili sunuyor. Ancak, HDR (HLG) uyumlu bir TV’de engellenen gölgeler veya aydınlık alan patlaması olmadan, yüksek kaliteli, gerçekçi görüntüleri anında oynatmak için renk derecelendirme gerekli değildir.

Çok yönlü video kaydı işlevleri

α7 III, profesyonel videografların iş akışlarını kolaylaştırmak için net HDMI çıkışı, zaman kodu / kullanıcı bitleri (TC/UB), kayıt kontrolü, işaretleyici ekranı/ayarı, zebra işlevi, Ağır ve Hızlı Çekim27, eş zamanlı proxy video kaydı, bir videodan fotoğraf çıkarma ve ayrı olarak depolama, Gama Ekran Yardımı ve daha birçoğu dahil olmak üzere geniş bir işlev yelpazesi sunar.

Menüm ve yeni menü arayüzü

Menüm özelliği, anında geri çağırma için kullanım sıklığına göre en fazla 30 menü öğesini kaydetmenizi ve düzenlemenizi sağlıyor. Kullanılmayan öğeleri gerektiğinde silebilirsiniz. Belirli çekim ihtiyaçlarına uyacak şekilde özel bir menü oluşturabilirsiniz. α7 III, grup adları ve sayfa numaralarının ekranların en üstünde görüntülendiği, kolay arama için yeniden düzenlenmiş esas menülere sahiptir.

Video kaydı için gelişmiş Hızlı Hibrit AF

Netleme düzlemli aşama algılamalı AF ve kontrast algılamalı AF’nin etkili kombinasyonu, hızlı hareketli nesneler üzerinde bile hassas bir şekilde kilitlenir, ardından video kaydı sırasında bu nesneleri kusursuz biçimde izler. Videolar için AF kaplama alanı, neredeyse fotoğraflar için AF kaplama alanı kadar bir alana genişletilir ve bu sayede yüksek yoğunluklu AF sistemi video nesnesinin üzerinde kilitlendiğinde fotoğraf makinesi sabit ve istikrarlı biçimde izlemeye devam eder. Üç AF sürücü hızı ayarı, size video sahneleri çekerken yavaş netleme efektlerini kullanma özgürlüğü sunuyor.

Konumda sıralama için kullanışlı derecelendirme işlevi

Fotoğraflara 1 ila 5 yıldız arasında derecelendirmeler uygulanabilir ve bunlar, görüntüler PlayMemories Home ya da Sony’nin bilgisayarda çalışan yeni Imaging Edge yazılım paketine aktarılırken korunabilir. Bu işlev ve görüntüyü kazayla silmeyi engelleme işlevi ayrı ayrı özel bir düğmeye atanabilir (koruma için varsayılan olarak C3). Derecelendirmeler ve koruma, inceleme oynatma ekranı üzerinden uygulanabilir ve siz konumdayken ya da seyahat ederken kesintisiz gruplar incelenebilir, korunabilir ve silinebilir.

Anında değiştirilebilir özelleştirme

Mod kadranı üzerinden hızlı erişim için fotoğraf makinesi ayarları kaydedilebilir (fotoğraf makinesinde en fazla iki ve bellek kartında dört). 11 özel tuşa en fazla 81 işlev atanabilir ve hatta fotoğraflar, videolar ve oynatma için özel işlev dizileri atanabilir. Tutma Sırasında Özel Ayarı Geri Çağır işlevi, ilgili düğme tutulurken özel düğmelere atanan çekim ayarlarının geçici olarak geri çağrılması için elverişlidir.

Yüksek çözünürlüklü, yüksek kontrastlı XGA OLED Tru-Finder™

Yüksek çözünürlük ve kontrastın yanı sıra OLED vizörlerin avantajı olan mükemmel tonlama ve renk üretimi sağlayan bu yaklaşık 2359K noktalı XGA OLED Tru-Finder, görüntüleri net köşeden köşeye görünürlük ile gerçekçi şekilde sergiliyor. Büyütme 0,78x’tir (yaklaşık 38,5° diyagonal FOV). ZEISS T* kaplama, göz merceğindeki rahatsız edici lens yansımasını büyük ölçüde azaltıyor. Fotoğraf makinesi açıldığında, α7 II’ye kıyasla başlatma yaklaşık %40 daha hızlıdır. Ayrıca görüntüleme modu, 24,2 efektif megapikselli sensörden okunan verilerden maksimum avantajı sağlayarak daha ince ve doğal ayrıntılar sunmak için “Yüksek” olarak ayarlanabilir.

Kolay ve anında netleme işlemi için dokunmatik LCD

3,0 tipi 922K noktalı LCD ekran, dokunmatik ekran kullanımı ve dış mekanlarda bile parlak, net ve ayrıntılı görüntüler sunuyor. Ekranda dokunduğunuz bir noktaya anında odaklanmak için Dokunmatik Netlemeyi ve vizörden çekimi izlerken LCD’de parmak ucunuzla netleme çerçevesini sürüklemek için Dokunmatik Yüzeyi kullanın. Bu LCD, esnek ve uygun fotoğraf makinesi duruşu ve çekim izleme için 107° yukarı ve 41° aşağı eğilebilir.

5,0 kademeli28 deklanşör hızı avantajıyla gövdede 5 eksenli görüntü sabitleme

Bu kapsamlı sistem, görüntüleri bulanıklaştıran beş tip fotoğraf makinesi titremesini telafi eder: daha uzun netleme uzaklıklarında çekim yaparken eğim/sapma titremesi; yakın (makro dahil) çekimde X/Y titremesi; gece fotoğrafları ve video kayıtlarında sallanma titremesi. 5,0 kademe daha yüksek28 deklanşör hızına etkili şekilde ulaşır; böylece α7 III yüksek kaliteli görüntüleme kapasitesi ve canlı önizlemeli görüntü performansının avantajlarından yararlanabilir. Ayrıca, E mount lenslerin yanı sıra montaj adaptörleriyle takılan A mount lensle de çalışır.

USB 3.1 Gen 1 bağlantı noktası ile sorunsuz bilgisayar bağlantısı

Hızlı USB 3.1 Gen 1’i destekleyen USB Type-C™31 bağlantı noktası, büyük RAW veri dosyalarının bilgisayara Uzaktan yüksek hızlı aktarımını kolaylaştırır; bu sayede görüntüleri bilgisayarda hızlıca inceleyebilir ve gecikme olmadan çekime devam edebilirsiniz. Ayrıca sadece JPEG dosyalarını bilgisayara aktarım ayarı, fotoğraf makinesinin büyük hacimlerde RAW verileri göndermemesi nedeniyle kesintisiz çekimin ardından dahi görüntüleri bilgisayar üzerinden daha da hızlı kontrol etmenize imkan tanır.

Bluetooth® ile Konum Bilgisi Bağlantısı

Fotoğraf makinesi, uyumlu bir cep telefonu veya tablet cihaza yüklenen Imaging Edge Mobile uygulamasıyla30 eşleştirilebilir; böylece konum verileri alınarak fotoğraflara kaydedilebilir ve fotoğraf makinesinin tarihi/saati ve konum ayarları düzeltilebilir.

UHS-II uyumlu ikili yuvalar

Bu fotoğraf makinesi, sırasıyla SD kart (hızlı veri yazma için UHS-II uyumlu) ve SD kart/Memory Stick için iki ortam yuvası sağlıyor. Yuvalardaki iki kart, verileri kaydetmek ya da kayıt verilerini iletmek için eş zamanlı olarak kullanılabilir; RAW veriyi JPEG veriden ya da fotoğrafları videolardan ayırın ve bir karttan diğerine verileri kopyalayın. Bellek kartı kapağı, istemsiz açılmayı engellemek için kilitlenebilir.

Son derece dayanıklı ve zorlu koşullarda çalıştırılabilir

α7 III, zorlu ortamlarda güvenilir şekilde çalışır. Gövdesi, hafif ve yüksek dayanımlı magnezyum alaşım üst kapak, ön kapak ve iç çerçeveyle güçlendirilmiştir. Daha fazla dayanıklılık için lens montaj vidalarının sayısı altıya yükseltilmiştir. Ana düğmeler ve kadranlar kapalıdır. Toz ve nem girişini minimum düzeye indirmek için tüm gövde kapatılmıştır.

Daha profesyonel sürelerde çekim için daha uzun pil ömrü

Daha uzun güvenli çekim süreleri için NP-FZ100 pil, NP-FW50 pilin yaklaşık 2,2 katı kapasiteye sahiptir; bu da tek tam şarj ile yaklaşık 710 fotoğraf32 çekmenizi sağlar. İsteğe bağlı VG-C3EM Dikey Kola iki adet pil yerleştirebilirsiniz. USB Type-C™ ve Çoklu/Mikro USB bağlantı noktaları, uzun süreli kayıt için harici mobil pillerle fotoğraf makinesine güç sağlanmasına olanak tanır. Daha da kullanışlı bir özellik olarak, uzaktan kumanda ünitesi gibi aksesuarlar Çoklu/Mikro USB bağlantı noktası üzerinden kullanılabilir ve güç beslemesi USB Type-C™ bağlantı noktasından yapılır. BC-QZ1 isteğe bağlı pil şarj cihazı, USB ile şarjdan daha hızlı şarj etme imkanı sunar.

Uzaktan tek dokunuş ve Tek dokunuşla paylaşma

Uzaktan tek dokunuş işlevi, akıllı telefon veya tableti vizöre/uzaktan kumandaya dönüştürebilir. Tek dokunuşla paylaşma, fotoğraflar ve videoları sosyal ağ sitelerinde paylaşmak üzere cihazınıza aktarır. NFC özellikli Android cihazınıza Wi-Fi üzerinden bir Imaging Edge Mobile uygulaması30 yükleyin ve ardından bağlantı kurmak için cihazı fotoğraf makinesine dokundurun. NFC özelliği yoksa cihazları eşleştirmek için karekod uyumluluğunu kullanın.

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur.

Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla fotoğrafçılığınızı geliştirin. “Remote” ile çekimi canlı olarak PC ekranınızdan kontrol edip izleyin; “Viewer” ile büyük görüntü arşivlerinden fotoğrafları çabucak önizleyin, derecelendirin ve seçin ve “Edit” ile RAW verileri teslime hazır yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyi şekilde faydalanın ve prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.

Fotoğraf makinesinden harici flaş kontrolü

Fotoğraf makinesi, flaş ve Kablosuz Radyo Sinyalli Kumanda için sağlanan yazılım güncellemesi, takılı bir flaşın veya Kablosuz Radyo Sinyalli Kumandanın (ikisi de ayrı olarak satılır) ayarlarını fotoğraf makinesinden yapılandırmanızı sağlayan harici flaş ayarlama işlevini kullanımınıza sunuyor. Işık çıkışı da dahil olmak üzere ayarların birçoğuna fotoğraf makinesinin menüsünden erişilebilir ve değişiklikler flaş ekranında gösterilir.

Capture One (for Sony)

Ödüle layık görülmüş ücretsiz bir görüntü düzenleme yazılımı olan Capture One Express (for Sony), üst düzey görüntü kalitesiyle RAW geliştirme ve görüntü dosyalarınızı kolayca yönetme imkanının yanı sıra güçlü düzenleme araçları sunar. Capture One Pro (for Sony), daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için de satın alınabilir.