Canon EF 14mm f/2.8L I USM Lens

Titiz profesyonellerin ultra geniş açılı lensi olan EF 14 mm f/2,8L II USM’de, üstün resim kalitesi sağlayan UD ve küresel olmayan elemanlar kullanılmıştır. Maksimum f/2,8’lik diyafram, düşük aydınlatma koşullarında harika performans sağlar.

Avantajlar

  • Toz ve nem geçirmez L serisi yapı
  • Büyük, f/2,8’lik diyafram açıklığı
  • Küresel olmayan ve UD lens elemanları
  • Tam zamanlı manuel müdahele seçenekli halka USM otomatik odaklama
  • Dairesel diyafram
  • Super Spectra kaplamalar, ışık lekelerini ve mercek parlamasını azaltır

600.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
600 TL1500 TL3000 TL
Kategoriler:

Açıklama

Özel bir perspektif

Nefes kesici 114° görüş alanı sağlayan EF 14 mm f/2,8L II USM, insan perspektifinin ötesine geçer. Küçük iç mekanları, yakın mesafedeki iri hedefleri veya dramatik manzara görüntülerini fotoğraflamak için ideal olan bu son derece ifadeli lens, yakındaki hedeflerle arka plan arkasında güçlü bir ayrılık duygusu yaratmakta da kullanılabilir.

L serisi yapı

Tüm L serisi lensler gibi EF 14 mm f/2,8L II USM’de de hassas optiklerle üstün kalite, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı bir araya getirilmiştir. Toz ve nem geçirmezlik elemanları, sert hava şartlarında bile güçlü bir koruma sağlar.

Büyük, f/2,8’lik diyafram açıklığı

Maksimum f/2,8’lik diyafram açıklığı, düşük aydınlatma koşullarında flaşsız, hızlı çekim olanağının yanı sıra, iyi bir alan derinliği kontrolü sağlar.

Küresel olmayan elemanlar ve UD elemanları

Optimum görsel performans için, lenste iki tipte özel eleman bir araya getirilmiştir: küresel sapmaları düzeltmek için küresel olmayan elemanlar ve ikincil kromatik sapmaları gidermek için Super UD (ultra düşük dağılmalı) elemanlar. Sonuçta, kadrajın en kenarına kadar, net, yüksek kontrastlı ve deforme olmamış resim elde edilir.

Manuel geçersiz kılma seçenekli halka USM otomatik odaklama

Canon’ın halka USM otomatik odaklama sisteminde, mükemmel bir tutma kuvvetiyle, hızlı, hassas ve tamamen sessiz çalışan ultrasonik frekans titreşimi kullanılmıştır. Otomatik odaklama sırasında dönmeyen büyük bir halka aracılığıyla yapılan tam zamanlı manuel odaklama, fotoğrafçıların bir çekimin ince ayarını yapmaya hemen başlayabilmesini sağlar.

Süper Tayf kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesini ve yüksek kontrastı sağlamanın yanı sıra, dahili lens elemanlarından veya dijital kamera sensörlerinden yansıyabilecek ışığı emerek, mercek parlamasını ve ışık lekelerini ortadan kaldırır.

Dairesel diyafram

Dairesel diyafram açıklığı, düzgün bir arka plan bulanıklığı sağlar; açık diyafram aralığında hedefleri ayrıştırmak veya etkileyici portreler çekmek için idealdir.

Aksesuarlar

EF 14 mm f/2,8L II USM, ön lens elemanını korumak, kontrastı artırmak ve vinyetlenmeyi önlemek için, entegre yaprak biçiminde bir güneşliğe sahiptir. Lens kapağı ve yumuşak kılıf birlikte verilir.