Fujinon XF8-16mmF2.8 R LM WR Objektif

Bu yeni XF lens X serisi fotoğraf makinelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. XF8-16mmF2.8 R LM WR lens sabit maksimum diyaframı F2.8 olan ve odak uzaklığı 35mm formatta 12-24mm aralığına eşdeğer olan hızlı ve ultra geniş açılı bir lenstir. Diğer sabit F2.8 lensleri (XF16-55mmF2.8 R LM WR ve XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR) tamamlayarak 35mm formatta eşdeğer 12mm ilâ 213mm aralığındaki odak uzaklıklarını kesintisiz olarak kapsayan premium lens üçlüsüne dahildir. Lensin olağanüstü kenardan kenara resim çözümleme performansı ve F2.8 maksimum diyaframı sayesinde perspektifi vurgulama hassasiyeti, restoran ve otellerde iç mekan çekimleri ile gece ve astro fotoğrafçılığı için de çok elverişli olan bu ürün manzara ve mimari fotoğrafçılığı için mükemmel bir seçim olmaktadır.

SKU: Fujinon XF8-16mmF2.8 R LM WR Kategoriler:

Ultra Geniş Açılı ve Sabit Maksimum F2.8 Diyaframlı Zoom Lens

8-16mm gibi ultra geniş açıyı sabit F2.8 diyafram ile sunan bu lens (35mm formatta 12-24mm) 13 grup halinde 20 öge ile etkileyici bir düzenlemeye sahiptir. Bu oluşuma distorsiyon ve sferik çarpıklıları kontrol etmek için ört adet asferik lens ve lateral renksel çarpıklıkları kontrol etmek için üç adet süper ED öge dahil altı adet ED mercek bulunmaktadır. Bu tasarım sonucunda sabit F2.8 maksimum diyafram korunduğu halde zoom alanının tamamında gelişmiş fotoğraf çözünürlüğü ile sonuçlanmaktadır.

Alan Eğriliğini Düzeltme Mekanizması

Aşırı geniş açılı lenslerde tipik olarak bulunan alan eğriliğini düzeltme amacı ile bu lenste, köşeden köşeye keskinlik elde etmek için zoom konumunun durumuna göre ayar yapan bir düzeltme ögesi bulunmaktadır.

Nano-GI Çifte Kaplama

Öndeki iki lens ögesinin arka yüzü Nano-GI kaplama ile işlem görmüş olup, böylece açılı ışıktan kaynaklanan halelenme ve ışıma efektini önleyerek berrak fotoğraflar oluşturur.

Sessiz ve Hızlı AF

Bu lenste sessiz ve çok hızlı AF elde etme amacı ile lineer motorlar kullanılır.

Çeşitli çekim şartlarına direnen gelişmiş yapılanma

Gövde 11 yerden mühürlü olduğu için lens toza, neme ve -10 dereceye kadar soğuğa karşı dayanıklıdır. Öndeki lens ögesi flüorin ile kaplı olduğu için su ve kir geçirmezdir ve böylece lens, dış mekan çekimlerinde endişe etmeden kullanılabilir.

Aksesuarlar

Ultra geniş açılı lenslerin çok geniş ön çıkıntıları verdır ve normal bir lens kapağı ile kapanmazlar. FLCP-8-16 lens kapağı bu lens için özel olarak tasarlanmıştır ve lens ile aynı zamanda piyasaya sürülecektir.

MTF Değerleri

Dikey eksen: Zıtlık S: Sagittal M: Meridional