Sony PXW-FX9

Kiralık Sony PXW-FX9, son derece yüksek çözünürlüklü Full Frame sensörün yüksek hızda örneklemesinin yaratıcılığınızı konuşturabilmeniz için sağladığı özgürlükle muhteşem 4K görüntüler oluşturun. Düşük alan derinliği ve gerçek sinema görünümü sunan etkileyici bokeh ile sahnenin her ayrıntısını yakalayın. 15+ duraklı dinamik aralık ve Çift Tabanlı ISO, kusursuz bir renk paletiyle, ince gölge ayrıntılarından parlak vurgulara kadar her nüansı yakalamanızı sağlar.

2,300.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
2300 TL5500 TL11000 TL
Stok kodu: Sony PXW-FX9 Kategoriler:

Etkileyici görüntü kalitesi için 6K Full-Frame “Exmor R” sensör

Kameranın Full Frame 6K sensörü DCI 4K*, Ultra HD ve HD çözünürlüklerde üstün kayıt sağlar. Mozaiklenmeyi gideren ve yüksek hızda örnekleme yapan güçlü görüntü işleme, görüntü kalitesini geleneksel Super 35mm sensörlerin sınırlarının ötesine taşır. Arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensöründe, daha iyi hassasiyet ve parazit azaltma için Sony’nin Exmor R teknolojisi de kullanılır. 4K Super 35mm sensörle karşılaştırıldığında, FX9’un 6K sensörü, iki kattan fazla yüzey alanına sahiptir ve daha geniş bir görüş açısı ile daha düşük alan derinliği sağlar.

Sınırsız ifade için 15+ duraklı olağanüstü dinamik aralık

FX9, 15+ duraklı olağanüstü bir dinamik aralık sunar ve renk tonlamasında ve post prodüksiyonda yaratıcılık açısından benzeri görülmemiş bir özgürlük sağlar. Kamera operatörleri, FX9’un 4K 4:2:2 10 bit dahili kayıt veya 16 bit RAW harici kayıt kullanarak her nüansı ve ayrıntıyı yakalayacağına güvenip istedikleri sahneyi kadrajlamaya odaklanabilir.* Koloristler, tonlamada kamera operatörünün normal görüş yeteneklerinin ötesinde renk ve ayrıntıları bularak sahnenin havasını tam olarak yansıtan bir son görüntü oluşturabilir.

Her ışıkta etkileyici görüntüler için Çift Tabanlı ISO

FX9’da, açık havada veya aydınlık iç mekanlarda çekim gibi, tipik belgesel uygulamaları için optimum dinamik aralığı sunan ISO 800 taban hassasiyeti bulunur. İkincil ISO 4000 Yüksek Taban hassasiyeti, sabahın erken saatleri ve akşam çekimleri gibi, ışığın az olduğu durumlarda üstün görüntü kalitesini korurken mükemmel performans sunar. ISO 4000, yavaş lensler kullandığınızda da idealdir. Çift Tabanlı ISO ile kameranın elektronik değişken ND filtresinin birleşimi, değişen koşullara gerçek yeni nesil duyarlılıkla, hemen hemen her çekim ortamında yaratıcılık açısından üstün kontrol sağlar.

S-Cinetone™ ile sinematik renk bilimi

S-Cinetone, zengin orta aralıklı renkler, çekici yüz tonları ve daha yumuşak bir ton görünümüyle, günümüzün içerik oluşturucularının gereksinimlerini karşılayacak şekilde incelikle ayarlanmış, varsayılan FX9 görünümüdür ve Sony’nin dünyada lider VENICE dijital sinematografi kamerasındaki uzmanlıkla geliştirilmiştir. S-Cinetone, yüksek performanslı Full Frame görüntü sensörü sayesinde, post prodüksiyonda bolca tolerans ve gerçekten ön plana çıkan nesnelerle, kameradan çıktığı anda içeriğinizin taze ve canlı görünmesini sağlar.

3D Kullanıcı LUT’leri ve HLG ile iş akışınızı hızlandırın

Kullanıcı tarafından oluşturulan 3D LUT’ler, FX9’un görünümünü tercihinize göre özelleştirmenizi kolaylaştırır. SD karttan LUT dosyalarını içe aktarabilir ve FX9’un dahili belleğine 16 adede kadar dosya kaydederek gerektiğinde bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu özellik, oluşturduğunuz özel görünümü kamerada önizlemenizi sağlar ve özellikle de S-Log3 çekimde kullanışlıdır.

FX9; S-Log3 veya Hibrit Log Gama (HLG) kullanarak HDR kayıt yapabilir.

  • S-Log3, bir sensördeki maksimum dinamik aralığı yakalamasıyla ve renk tonlaması sırasında yaratıcılık açısından en üstün özgürlüğü sağlamasıyla birinci sınıf uygulamalar için optimize edilmiştir
  • HLG*, ek renk tonlaması olmadan içerikleri çabucak gönderir ve bu nedenle günlük çekim, izleme ve düzenleme iş akışları için idealdir

16 bit RAW özelliği

16 bit RAW, FX9’un muhteşem 15+ duraklı dinamik aralığından tam anlamıyla faydalanarak post prodüksiyonda yaratıcılık açısından olağanüstü ölçüde daha büyük özgürlük sunar. FX9, uyumlu harici RAW kayıt cihazlarına tek bir BNC kablo bağlantısıyla, isteğe bağlı XDCA-FX9 genişletme birimini kullanarak 4K veya 2K çözünürlükte 16 bit RAW formatında dışa aktarımı destekler.

Gelişmiş Hızlı Hibrit AF ile aksiyonu yakalayın

Kameranın Full Frame sensörüyle düşük alan derinliğini korumak için geniş lens diyafram ayarları kullanırken dahi, nokta atışı odakla hızlı hareket eden nesneleri zahmetsizce takip edin. Sony’nin α kamera mühendisleri tarafından geliştirilerek güçlendirilen Hızlı Hibrit AF, hızlı ve doğru nesne takibi sağlayan aşama algılamalı AF’yi, olağanüstü odak doğruluğu sağlayan kontrast AF ile bir araya getirir. Ayrıca Yüz Algılama, insan yüzlerini akıllı bir şekilde tanır ve yüzlere kilitlenir.

Özel 561 noktalı aşama algılamalı AF sensörü, tüm görüntü alanı genişliğinin yaklaşık %94’ünü ve yüksekliğinin %96’sını kapsayarak hızlı hareket eden nesnelerde dahi sürekli doğru ve duyarlı AF takibi sunar.

Eye AF ve Dokunmatik Odak Denetimi

FX9, Sony’nin dünya lideri göz takibi teknolojisini içeren dünyanın ilk profesyonel video kamerasıdır**. Yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli görüntü işleme son derece net bir odak sağlar. Röportaj veya portre çekimi sırasında, siz röportaja ve kadrajlamaya odaklanırken Eye AF’nin nesnenizin en ince ifadelerini yakalayacağına güvenebilirsiniz.

Dokunmatik Odak Denetimi, sadece LCD vizöre dokunarak kameranın özel odak alanını hassasiyetle ayarlamanızı sağlar. Hızlı ve sezgiseldir; FX9’un güçlü AF teknolojisi üzerinde tam yaratıcı kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Özelleştirilebilen AF ayarları

FX9’un kapsamlı otomatik odaklama ayarları, yaratıcılık açısından, her türlü projeyle entegrasyon sağlayan esnekliği sunar.

Nesneler arasında geçişin mümkün olduğunca hızlı olduğu Hızlı ayarından, tarihi TV dizilerinde olduğu gibi, daha ölçülü bir çekim stili için hızın düşürüldüğü Yavaş ayarına kadar 7 seviyeli AF geçiş hızı.

Kadrajdaki diğer hareketli nesneleri yok sayan Kilitli ayarından, hız yaparken yarış arabaları arasında geçiş yapmak için ideal olan ve odağı bir nesneden diğerine geçiren Duyarlı ayarına kadar 5 seviyeli AF nesne değiştirme hassasiyeti.

Sony E Mount lenslerle otomatik odaklama

Talepkâr sinematografi uygulamaları için birinci sınıf optik performans ve kullanım sunan Sony’nin Sinema Lensi FE C 16-35mm T3.1 G de dahil, tüm Sony E mount lenslerle akıcı, hızlı tepki veren otomatik odaklama elde edin. Gelişmiş E mount kilitleme koluyla kullanım, sahada çabuk ve kolay lens değişiminin yanı sıra büyük lenslerde daha fazla istikrar ve güvenlik sağlar.

Full Frame sensörde dünyanın ilk elektronik değişken ND filtresi

Profesyonel Full Frame video kameralarda dünyada bir ilk* olan, Sony’nin eşsiz dahili elektronik değişken nötr yoğunluklu (ND) filtresiyle yaratıcılık açısından daha da fazla kontrol elde edin. Otomatik ayarına getirerek veya çekim yaparken 1/4 – 1/128’lik aralıklarla filtre yoğunluğunu manuel olarak ayarlayarak, ışık koşulları değişirken alan derinliğini etkilemeden, mükemmel pozlamalı görüntüler elde edin. Nefes kesen sanatsal efektler için düşük deklanşör hızıyla yüksek yoğunluk ayarları kullanın.

Kendini kanıtlamış ergonomi ve aksesuar uyumluluğu

FX9 gövdesi, devrim yaratan FS7 tasarımının geliştirilmiş son halidir; dolayısıyla hemen hemen her pozisyonda çekim yaparken çok iyi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz; ayrıca U serisi piller, şarj cihazları ve E mount lenslerin yanı sıra kollar ve lens adaptörleri gibi sayısız FS7 aksesuarının büyük bir bölümüyle uyumludur.*

Kontrol kolu, araç kullanmadan kolayca ayarlanır; böylece FX9, fiziğinize ve ister elde ister bel seviyesinde veya omuzda olsun, tercih ettiğiniz çekim stiline rahatça uyarlanır. Akıllı kol, daha önce hiç olmadığı kadar kompakt olmakla birlikte dikkatiniz dağılmadan sahneye odaklanmanızı sağlayan tüm önemli çekim kontrollerini de içeren, güncellenmiş bir tasarıma sahiptir. FX9, daha fazla duyarlılık için bir mikro USB arabirimi ve bilek kayışı desteği de sunar.

Gerçek çekimin zorluklarına dayanması için, FX9’da alüminyum eşdeğerinden yaklaşık üçte bir daha hafif, sağlam bir magnezyum gövde bulunur ve darbeye karşı yüksek dayanıklılık sunar. Daha da fazla kullanım güvenilirliği için FX9’un düğmelerine, kadranlarına ve diğer parçalarına toz ve su sıçramalarının girişini engelleyecek şekilde sızdırmazlık uygulanmıştır.**

Dokunmatik kullanımla hızlı menü kontrolü

FX9’un LCD vizöründe, sık erişilen özellikler için bir hızlı erişim kontrol menüsü bulunur. Tek bir dokunuşla, şunlar gibi önemli ayarları değiştirebilirsiniz:

Codec, Görüntüleyici Tarama modu, Görüntü Boyutu ve frekans.
Taban ISO/Hassasiyet
Çekim Modu
Ses Seviyeleri
V2 cihaz yazılımıyla sunulan FX9’un hızlı erişim kontrol menüsü, Sony’nin beğenilen VENICE dijital sinematografi kamerasına benzer bir kullanıcı arabirimi kullanır.