Sony FXW-FS7

Kiralık Sony PXW-FS7, belgesel çekimi yapanlarla yıllardır gerçekleştirdiğimiz yoğun iletişimi yansıtır. Bunun üzerine tutma yerini tamamen yeniden tasarladık, vizörü geliştirdik, dengeyi optimum seviyeye getirdik ve ergonomiyi iyileştirdik. Elbette FS7, Sony’nin 4K ve HD codec’ler, Super 35 sensörler ve belleğe kayıt alanlarındaki uzmanlığını da yansıtır. Sonuç ise belgeseller için ideal kamera; magazin programları, reality programları, doğaçlama programlar ve dahası için optimum araçtır.

400.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
400 TL950 TL1750 TL
Stok kodu: Sony FXW-FS7 Kategoriler:

Elde kullanım, uzun form, doğru seçim

Sony mühendislerinin bir misyonu vardı. Uzun çekimlerde bile rahatlıktan ödün vermeyen, biçimli, el tipi bir tasarım sunmak. Bellek kartı değiştirmeden saatlerce kaydı desteklemek. Çözünürlük, pozlama genişliği ve renk üretiminde en yeni gelişmeleri sunmak. Ve bunların hepsini uygun maliyetli, pratik bir pakette sunmak. PXW-FS7 ile bu misyon başarıyla tamamlandı.

4K Super 35 Exmor® sensörü

İş görüntü sensörlerine geldiğinde boyutun önemi çok büyüktür. Sony’nin Super 35 sensörü, sığ alan derinliği sayesinde mümkün olan “bokeh”, yani odaktan çıkmış arka plan efekti sunar. İzleyicilerin dikkatini kare içinde yönlendirmek için yaygın kullanılan bir teknik olan sığ alan derinliği, büyük bir sensörle çok daha kolay elde edilebilir. Diğer her şey eşit olduğunda, daha büyük bir sensör daha iyi düşük ışık hassasiyeti ve daha az görüntü paraziti demektir. Daha büyük sensörler kullanıldığında görüş alanı da odak uzaklığı ne olursa olsun tüm lenslerde daha geniştir.

FS7 sensörle boyut yalnızca başlangıç.

  • 14 kademeli pozlama genişliği gölgeleri karartmadan veya çok parlak alanlar oluşturmadan güçlü gri tonlama işleme sunar
  • ISO 2000 hassasiyet gün batımından uzun süre sonra dahi bir sürü ışık ve teknik eleman olmadan çekim yapmanıza olanak tanır
  • 4K çözünürlük: Sensörün tam 4K çözünürlük sunmak için toplam 11,6 milyon pikseli ve 8,8 milyon etkin pikseli bulunur. HD sunuyor olsanız bile kayıtlarınız HD sensörlerin göremediği ayrıntıları ve görüntü dokusunu yakalar
  • Sony Exmor® CMOS tasarımı olağanüstü hızda okuma sağlayarak 180 fps değerine kadar kare hızlarına katkıda bulunur ve görüntü kaymasını en aza indirger

180 fps’ye kadar Yüksek Kare Hızları

Yüksek Kare Hızları serbest kayaktan fıskiyelere ve pirotekniğe kadar günlük hareketlerin güzelliğini ve dramatikliğini vurgular. FS7 işte bu yüzden 180 fps değerine kadar kare hızlarında kesintisiz Full HD kayıt sunar. 23,98p’de oynattığınızda 7,5 kata kadar olağanüstü Süper Ağır Çekimin keyfini çıkaracaksınız. FS7’nin kesintisiz kaydı seri çekime oranla yanlış zamanlanmış çekimleri ve ekstra çekimleri azaltır. Kamera ayrıca 1 fps artışlarla 1 fps ila 180 fps arası Ağır ve Hızlı çekim sunar. Bu da hızlandırılmış çekim efektlerinin gözlerinizin önünde bulutları hızla hareket ettirmesini veya çiçekleri açtırmasını sağlar. Ayrıca daha da yüksek kare hızları için ayrı olarak satılan XDCA-FS7 genişletme birimini takıp ayrı olarak satılan bir harici kayıt cihazına bağlayarak 240 fps değerine kadar 2K RAW kayıt yapabilirsiniz. Bu, 23,98p’de oynatıldığında 10 kat Süper Ağır Çekim efekti oluşturur.

Yerleşik ND filtreler

Dış mekan gündüz çekimlerinizde bile sığ alan derinliğinden faydalanmak için mat bir kutuya ihtiyacınız yoktur. Dahili bir Nötr Yoğunluk (ND) filtresi tekeri; Net, 1/4 (2 kademe), 1/16 (4 kademe) ve 1/64 (6 kademe) konumlarına sahiptir.

Sony’nin genişletme birimiyle birlikte RAW kayıt, Apple ProRes 422 ve çoklu kamera

Sony mühendisleri PXW-FS7’yi küçük, hafif ve elle kolay tutulur kılmak için bazı özel işlevleri harici bir modül olan ayrı olarak satılan XDCA-FS7 genişletme birimine sakladı. Birim güçlü özellikler katar.

  • Harici RAW kayıt. XDCA-FS7 renk, kontrast ve çözünürlükte maksimum koruma için ayrı olarak satılan harici kayıt cihazlarına bağlandığında RAW kayıt sağlar. XDCA-FS7 4K ya da 2K çözünürlükte 12 bit doğrusal RAW kalitesinde canlı renkleri destekler. XDCA-FS7’yi Sony’nin ikisi de ayrı olarak satılan HXR-IFR5 arabirim ünitesine ve AXS-R5 kayıt cihazına bağlamak için tek bir BNC kablosu kullanın. Arabirim ayrıca ATOMOS Shogun ve Sony FS RAW seçeneğine sahip Convergent Design® Odyssey 7Q gibi uyumlu üçüncü taraf harici kayıt cihazların kullanımına olanak sağlar. Harici RAW kaydederken bile çevrimdışı düzenleme için elverişli bir proxy niteliğinde, dahili olarak zaman kodu senkronize edilmiş Full HD kayıt yapabilirsiniz
  • Apple ProRes 422 kayıt. Sony, bazı iş akışlarının Apple ProRes 422 codec’e bağlı olduğunun farkında. XDCA-FS7, işte bu yüzden kamera içindeki XQD™ karta 1920 x 1080 kayıt için Apple ProRes 422 ve Apple ProRes 422 HQ codec’lerini destekler
  • Çoklu kamera kullanımı. XDCA-FS7 aynı zamanda çoklu kamerayla çekimler için Genlock ve Zaman Kodu Girişi/Çıkışı sağlar

Rakipsiz elde kullanım rahatlığı

El tipi bir kamerayla dar alanlara girebilmelisiniz. Dizinizde çalışabilmelisiniz. Yeteneklerinizi kısıtlamadan hareket edebilmelisiniz. Aynı kolaylıkla yüksek ve alçak açılardan çekim yapabilmelisiniz. Ve el tipi bir kamera, sağ elinizle rahat bir şekilde sabitlenerek göğsünüzde veya omzunuzda iyi bir şekilde çalışabilmelidir. Sony FS7 bütün bunları ve daha fazlasını yapar. Dahili omuz yastığı, sabit omuz tipi çekim sağlarken kıvrımlı arka tarafı göğsünüze rahatça oturur.

Akıllı tutma yeri

Öncelikle, videograf ve görüntü yönetmenlerine uzun uzun danışıp sorular sorarak cevaplar aldık. Daha sonra prototip üzerine prototipler oluşturarak boyutu, şekli, açıyı ve kontrol konumlarını geliştirdik. Bunun sonucunda Sony’nin Akıllı Tutma Yeri elde edildi: Döner ve iç içe geçmiş bir kolda yer alan, yüksek ölçüde ayarlanabilir bir kontrol merkezi. Akıllı tutma yeri; Yakınlaştırma, Başlat/Durdur ve İris’i ayarlamak için kullanabileceğiniz bir kadranı da içeren çeşitli Atama kontrollerine sahiptir. Böylece elinizi tutma yerinden ayırmadan kamerayı kullanabilirsiniz. Biçimi sayesinde kullanım saatler sonra bile rahattır. Ayrıca tek bir düğmeye basarak tutma açısı ayarlanabilir.

İç içe geçmiş kol

Elde kullanım rahatlığı için bir diğer önemli unsur da akıllı tutma yerini tutan iç içe geçmiş koldur. Düğmeyi çevirerek kol uzunluğunu kolayca ayarlayın. Ek yerindeki bir diğer düğme açıyı ayarlar. Böylece kolu fiziğinize ve çekim konumuna göre anında ayarlayabilirsiniz.

Çok yönlü vizör

Sony geniş ileri geri ayarı aralığına sahip, sağ veya sol gözle görüntüleme için mükemmel bir şekilde dengelenmiş, uygun bir vizör sağlar. Vizörün konumunu ayarlamak için tek bir düğmeyi çevirmeniz yeterlidir. Sony, daha da fazla esneklik için 15 mm’lik bir çubuk yuvası sağlar. Vizör, LCD bir monitör ve doğrudan görüntüleme istediğinizde kolayca yukarı eğilebilen, zorluk çıkarmayan bir vizör genişletme kutusu şeklindedir. Yükseltme, zebra ve kontrast kontrolleri kolay odak, kontrast ve pozlama ayarı sağlar.

Çok dayanıklı

Sony, PXW-FS7’yi gerçek çekimlerin zorluklarına dayanabilecek şekilde tasarladı. Çerçevesi, yüksek sertlik ve hafiflik için magnezyumdandır. Düğmeleri, kadranları ve diğer parçaları tozun ve suyun girmesini önlemek için yalıtılmıştır. Soğutma, yüksek hızlı bir 4K kamera için mühim bir gerekliliktir. İşte bu yüzden Sony mühendisleri, ısıyı elektronik parçalardan uzak bir soğutucuya taşıyan özel ısı nakil borularını geliştirdi. Bir hava borusu soğutucuyu soğuturken toz ve suya maruz kalmalarını önlemek için elektrikli bileşenleri yalıtır. Bir çift ısı nakil borusu ısıyı elektrikli bileşenlerden soğutma borusuna taşır. Boru biriken ısıyı dağıtırken yalıtımlı tasarımı toz, kir ve suyun girmesini önler.

Çoklu Arayüz (MI) Yuvası

FS7, Sony’nin uyumlu Sony aksesuarlarına güç, sinyal bağlantıları ve koordineli açma/kapama sağlayan esnek Çoklu Arabirim (MI) Yuvasını kullanır. Örneğin, UWP-D11 veya UWP-D12 gibi Sony kablosuz mikrofon sistemlerini bağlayıp kontrol edebilir ya da HVL-LBPC ışığı* takabilirsiniz.

4 Kanallı ses girişi ve kayıt desteği

FS7 4 kanallı ses girişini destekler. Bu özellik, röportaj gibi uygulamalarda ortam seslerinin kaydı için harici mikrofonun, operatörün sesli notları için dahili mikrofonun ve röportajı yapan kişi ve kendisiyle röportaj yapılan kişinin sesleri için isteğe bağlı iki UWP Serisi kablosuz mikrofonun aynı anda kullanılmasına olanak tanır. Ayrıca, 2 ek XLR girişi sunan bir isteğe bağlı XLR-K2M veya XLR-K1M XLR adaptörünün kullanılması sayesinde kullanılabilir uygulama sayısı daha da artırılmaktadır.

750 TL ve üzeri kiralama

ücretsiz teslimat

7/24 iletişim

destek

Kredi kartı ile

güvenli ödeme

Bu ürünü sepete eklediniz: