Fujifilm X-T4

Kiralık Fujifilm X-T4, bir makineyi hem fotoğrafçılık hem de videografçılık için yapmak kolay bir iş değil. X-T4 modeli bugüne kadar en güçlü X Serisi makinemiz olup, fotoğraf veya videodan ödün vermemektedir. 4. kuşak X-Trans CMOS 4 sensör, X-Processor 4 işlemci, yeni geliştirilen gövde dahili bir kompakt görüntü sabitleme sistemi (IBIS), yeni Film Simülasyon modu “ETERNA Bleach Bypass” ve kullanıcı geri dönüşleri sonucunda geliştirilen çeşitli diğer özellikleri ile bu makine, profesyonel fotoğrafçı ve videografçıların taleplerini karşılayabilecek niteliklere sahiptir.

800.00 TL

SKU: Fujifilm X-T4 Kategoriler:

Film Simülasyonu

FUJIFILM’in renk bilimi hem analog hem de dijital fotoğrafçılıktaki yıllarca süren araştırmaların sonucudur. Tüm X Serisi makineleri tek bir tuş ile bu araştırmalara erişmenizi sağlarlayarak yaratıcı vizyonunuzu ifade etmenize yardımcı olurlar. X-T4 modeli, yeni “renk” ifademiz olan “ETERNA Bleach Bypass” simülasyonu içermektedir. Yeni mod filmli fotoğrafçılık günlerinden beri çok sayıda yaratıcı yapımcılar arasında sevilen bir işlem tekniği olan “bleach bypass” yöntemini içtenlikle simüle ederek düşük renk doygunluklu ve yüksek zıtlıklı görüntüler üretir.

Ton Ayarlama

Artık, parlaklık ve gölge tonlar tam stop yerine 1/2 stop olarak ayarlanabilmekte ve böylece ortamlar, tam da hatırladığınız gibi kayıt edilmektedir. Bu işlev Film Simülasyonları ile birleştirildiğinde çekim sonrası işlem süresi belirgin biçimde kısaltılır.

Otomatik Beyaz Dengesi

Otomatik Beyaz Dengesinde (AWB) “AUTO” tercihinin yanısıra “Beyaz Önceliği” ve “Ambians Önceliği” tercihleri sunulmaktadır. Ampul ışıklı ortamlarda makine “Beyaz Önceliği” seçildiğinde beyazları daha beyaz yapar ve “Ambians Önceliği” seçildiğinde daha sıcak beyazlar üretir.

AF Performansı

X-T4 modeli, arkadan ışıklamalı bir yapısı olan ve sensör alanının tamamında faz keşifli pikselleri olan X Trans CMOS 4 sensörün hızından faydalanır. Yeni geliştirilen bir AF algoritması ile X Processor 4 işlemcinin birleşimi sonucunda makine, olağanüstü AF performansı sunar. X-T4 modeli düşük ışık altında hızlı ve doğru odaklama yapabilmekte, insan yüzüne/gözüne kilitlenebilmekte ve hareket halindeki bir konuyu kolaylıkla izleyerek belirleyici çekimi yapabilmenizi sağlayacak özgüveni sağlamaktadır.

0.02 saniye AF

X-T4 modelinde bulunan yeni AF algoritma 0.02 saniyelik hız sağlar; bu hız, APS-C ebatlı sensörlü aynasız makineler arasındaki en hızlı değerdir.

Gelişmiş AF algoritması konunuzu %90 gibi sıradışı bir kararlılıkta yakalayabilmenizi sağlar. Evrimleşmiş AF algoritması X-Trans CMOS 4 sensör ve X Processor 4 işlemci ile birleştiğinde, her durumda profesyonel seviye performansı sağlanır

İzleyici AF

İzleme AF performansı da ciddi anlamda geliştirildi. Yeni algoritma, renk bilgileri ve konu şeklini kullanara, doğru ve anında odaklamadan ödün vermeden hareket eden bir konuya kilitlenir ve takip eder.

Yüz & Göz AF

Yüz / Göz AF performansı güncelleştirildi ve artık seri çekimlerde insanların yüz ve gözünü takipte iki kat daha iyi hale getirildi. X-T4 modeli karenin tamamında devamlı hareket eden konunun yüz ve gözlerini yakalayacak seviyededir.

Düşük Işık AF

X-T4 modelindeki AF sistemi hemen hemen tam karanlık anlamına gelen -6.0EV seviyesine kadar çalışabilmektedir. Faz algılamalı AF, özellikle düşük ışıklı şartlar altında hızlı ve doğru çalışabilmektedir.

Dizi çekimler

X-T4 modelinde bulunan yeni odak düzlemli obtüratör birimi yükssek hızlı ve çekirdeksiz bir motor kullanmaktadır. Böylece sonradan izlemede süper hızlı 15fps seri çekim*1 ve canlı izlemede 8fps seri çekim mümkün olmaktadır. Obtüratör %30 daha sessizdir ve 300,000 obtüratör çalışması*2 ile önceki modellere nazaran iki kat daha dayanıklıdır. Canlı izleme dizi çekim modundaki kararma süresi 75msec seviyesine kadar kısaltılmış ve deklanşör gecikme süresi 0.035 saniyeden hızlı olduğu için anlık bir tepki süresi sunulmaktadır. Elektronik obtüratör ile çekim yapıldığında inanılmaz 30fps ile çekim yapabilirsiniz. Evrim geçirmiş AF performansı ile birleştirildiğinde obtüratör sistemi, özellikle konunuzun hareket ettiği durumlarda her anı yakalamanızı mümkün kılar.

Gövde içi görüntü sabitleme sistemi

Görüntü sabitleme birimi, performanstan ödün vermeden dramatik olarak küçülmüştür (%30 daha küçük ve %20 daha hafif). Yeni birim yaylar yerine manyetik güç ve yüksek performanslı döner sensörler kullandığı için X-H1 modelindeki sisteme nazaran yakl. 8 kat daha kararlılık sunmaktadır. Görüntü sabitleme birimine entegre edilen yeni şok emici yapı ile en ufak sallanmalar sabitlenir ve böylece yeni odak düzlemli obtüratörün tam potansiyelini ortaya çıkartması sağlanır. Birim saniyede 10000 üstünde düzeltme yaparak 29 adet XF lensin 18’i ile kullanıldığında, 6,5 stop görüntü sabitleme sağlar.

İklim Etkilerine Karşı Dayanıklılık

X-T4 modelinde 63 adet iklim etkilerine karşı mühürleme noktası bulunduğu için, X-T3 modelindeki gibi gelişmiş bir toz ve nem dayanıklılığı vardır.

Kaygısızca çekim yapabilir ve makinenin eksi on derece altındaki ısılarda ve yağmur veya toz bulutu içinde bile çalışacağından emin olabilirsiniz.

LCD/EVF Artırma modu

X-T4 modelinde bulunan üç adet “Artırma” modu ile LCD ve EVF, çekim şartlarına göre üç tarzda kullanılabilmektedir.

Işıklılık Önceliği

Konu, düşük ışıkta çekildiğinde berrak olarak görünür.

Çözünürlük Önceliği

Konunuzun ince ayrıntıları daha fazla görünür

Kare Oranı Önceliği

Özellikle hareket eden bir konu çekildiğinde daha yumuşak geçişler için

Daha uzun ömürlü yeni batarya

X-T4 modeli “NP-W235” batarya kullanır; her şarjda yakl. 500 kare standart modda ve 600 kare Tasarruf modunda çekim yapılabilir. Tercihi “VG-XT4” grip ile 3 batarya kullanıldığında (2 batarya grip’te ve 1 batarya makinede) her şarjda yakl. 1700 kare çekim yapabilirsiniz.

Böylece batarya ömrü hakkında stres yaşamadan daha uzun süre çekim yapılabilir.

Yeni Film Modu

X-T4 modelinde fotoğraf ile video çekimleri arasında pürüzsüz geçiş yapılabilmektedir. Üst panelde bulunan FOTOĞRAF / FİLM arasında geçiş yapma çarkını kullanarak kayıtlı video ayarları ile çekime kolayca geçebilirsiniz. Video Hızlı Menü (Q Menü) eklenmesi video çekimlerinde makinenin işlevselliğini geliştirmiştir.

En İyi Filme Göre Kontroller

Kullanıcılar, video ayarlarını hem ön/arka komut tekerleği hem de dokunmatik panel ile video çekim sırasında ayarlayabilirler. Bu tür ayarlamalar yapıldığında enstantane tekerleği, ISO tekerleği ve diyafram halkasındaki değerler kaâle alınmaz ve makine, fotoğraf çekiminden video çekimine geçildiğinde pozlama ayarlarını korur.

Profesyonel seviye video çekimi

Video çekimleri HDMI ile harici bir chaza 4K/60P 4:2:2 10 bit veya dahili olarak 4K/60P 4:2:0 10bit ile kayıt edilir.

Aynen X-T3 modelinde olduğu gibi X-T4 modeli de H.264/MPEG-4 AVC ve 200Mbps bit oranı ile 4K/60P 4:2:0 10 bit video çekimlerinde daha hızlı bir sıkıştırma oranı sunan H.265/HEVC biçimini destekler.

Bununla birlikte standart MOV video dosyası formatına ek olarak MP4 seçebilirsiniz ve böylece kullanım alanınızı gemişletmiş olursunuz.

Aşırı Hızlı kayıtlar

X-T4 Full-HD 240P ile çok hızlı video çekimleri yapabilmektedir. Böylece 10x kadar ağır çekim etkili film dosyaları üretilebilir ve film çekimlerinde başka bir tercih eklenmiş olur.

Dengede tutmanın ötesi.

Video çekimlerinde IBIS sistemi tercihi ile birlikte daha güçlü sabitleme sunan dijital görüntü sabitleme işlevi (DIS) de sunulmaktadır. Bu sistem, özellikle yürüme halindeki çekimlerde çok kullanışlıdır.

“IS (Görüntü Sabitleme) Boost” modu DIS sisteminden bağımsız olarak daha fazla sabitleme sağlar ve tripodsuz olarak çekim yapıldığında makine sallanmalarını daha iyi kontrol edebilirsiniz.

F-Log İzleme Asistanı

F-Log çekimlerinde bir dosyayı gösterim amaçlı olarak BT.709 eşdeğerinde bir videoya dönüştürebilirsiniz.

Sabit video kesim oranı

Hem IBIS hem de dijital sabitleme ile 4K çekim yapıldığında video kesim oranı 1.29 ile sabitlenmiştir. Böylece video modu değiştiğinde çekilen kareyi hizaya getirmek kolaylaşır.

Line-seviyesi ses girişi

Makine harici mikrofonları ve harici ses cihazlarından gelen line-seviyesi girişini destekler.

Odak Kontrolü Kilidi

Büyük göstergeler ile video çekimini başlattığınızda bu göstergeleri koruyabilir veya makinenin standart göstergelere geçmesini sağlayabilirsiniz.

Yedekleme kayıtları

X-T4 modeli, aynı anda iki bellek kartına kayıt yapılmasını sağlayarak yedekleme kayıtlarını mümkün kılar.

* Yedekleme için farklı video modları seçemezsiniz ve aynı kayıt, iki karta yapılır.