Sony FE 90 mm F2,8 Makro G OSS Lens

Sony FE 90 mm F2,8 Makro G OSS Lens

Kiralık Sony FE 90 mm F2,8 Makro G OSS Lens, hahili görüntü sabitleme özelliğine sahip ilk E mount orta telefoto makro lens, olağanüstü G Lens kalitesini sunuyor: 1:1 büyütmeye kadar etkileyici çözünürlük ve elde çekim yaparken bile gerektiğinde güzel arka plan bokeh efektleri elde edin. Hareketli netleme mekanizması, tüm netleme mesafelerinde tutarlı bir şekilde üstün optik performansın elde edilmesini sağlar.

200.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
200 TL500 TL900 TL
Stok kodu: Sony FE 90 mm F2,8 Makro G OSS Lens Kategoriler:

Tanınmış G lens arka plan bokeh efekti

Güzel arka plan bokeh efekti G Lens adıyla özdeşleşmiştir ve nesneyi çarpıcı şekilde öne çıkarabilir. Her lensin ayrı ayrı kalibre edilmesi, küresel bozulma için optimum telafiyi sağlayarak rahatsız edici “nisen bokeh” efekti olmadan kenarların yumuşak şekilde üretilmesine olanak tanır. Dokuz yapraklı dairesel diyafram açıklığı, güzel görünen bokeh efektlerine katkı sağlayan bir diğer öğedir.

Makrodan sonsuza görüntü genelinde netlik

Makro lensler sıklıkla çok çeşitli netleme mesafelerinde kullanıldığı için yakın netleme bozulmalarını optimum şekilde bastırmak amacıyla bir hareketli netleme mekanizması uygulanmıştır. Hareketli sistem lensin boyutunu azaltırken sonsuzdan en yakın netleme mesafesine kadar görüntü alanı genelinde olağanüstü netliği korur.

Fotoğraflar ve videolar için hassas, sessiz netleme

Hareketli netleme yapılandırmasındaki iki netleme grubu, yenilikçi DDSSM (Doğrudan Sürücülü Süper Sonik Dalga Motoru) sisteminden güç alır ve göreceli olarak ağır nesnelerin full frame makro büyütmeyi mümkün kılan akıcı, hassas konumlandırmasını sağlar. Bu sistem son derece sessizdir ve videoların yanı sıra hayvan veya böcek fotoğrafçılığı için de idealdir.

Tripod kullanmadan keskin ve net

Net makro fotoğraflar çekmek için tripod genellikle zorunlu görülse de dahili OSS (Optical SteadyShot) görüntü sabitleme özelliği, net makro görüntüleri elde çekmeye olanak tanır. Ağır sabitleme lensi hızlı, hassas sabitleme için hızlı tepki veren doğrusal motordan güç alır.

Hızlı otomatik/manuel netleme değiştirme

Otomatik ve manuel netleme arasında geçiş yapmak için gözünüzü vizörden çektiğinizde çekimi kaybetme ihtimaliniz çok yüksektir. Bu lensin netleme halkası çekim sırasında elinizi koyduğunuz yerde bulunur ve manuel ve otomatik netleme arasında geçiş yapmak için ileri geri kayar. Kaymayan yüzey güvenilir kullanım imkanı sunar.

En çok ihtiyacınız olan yerde netlemeyi kilitleyin

Lens silindirinin üzerinde, rahatça ulaşılabilecek bir konumda bulunan netleme tutma düğmesine basıldığında netleme geçerli ayara kilitlenir ve düğme bırakılana kadar orada kalır. Netleme tutma düğmesi, kesintisiz AF modunda çekim yaparken bile netlemeyi kilitlemek için kullanılabilir.

Daha hızlı AF için netleme aralığınızı seçin

Netleme Mesafesi Sınırlayıcı, nesneye bağlı olarak netleme aralığını sınırlamak ve böylece otomatik netleme hızını en üst düzeye çıkarmak için yakın ve/veya uzak netlemeye ayarlanabilir. Seçenekler uzak netleme için ∞ ~ 0,5 metre, yakın netleme için 0,5 ~ 0,28 metre ve tam aralıkta netleme için TAM’dır.

Daha iyi kullanım için iç netleme

Bir iç netleme tasarımında, netleme sırasında yalnızca dahili lens parçaları hareket eder, böylece lensin toplam uzunluğu değişmez. Bu özellik kullanımı kolaylaştırmanın yanı sıra otomatik netlemeyi hızlandırır ve minimum netleme mesafesini kısaltır. Lensin önündeki filtre yivi dönmez. Bu, polarize filtre kullanırken avantaj sağlar.

Mesafenizi koruyarak yaklaşın

Bu lensin orta telefoto netleme uzaklığı, makro büyütmelerde ideal çalışma mesafesi sunarak kendilerine çok yaklaşılamayan böceklerin ve diğer nesnelerin etkileyici makro görüntülerini yakalamayı kolaylaştırır.

Hem fotoğraflar hem de videolar için ideal

Film yapımcılığı için lens gereksinimleri, bazı açılardan fotoğrafçılığa göre daha yüksektir. Sony, video çekebilen fotoğraf makineleriyle kullanılacak olan lenslerin gerekli performansı sunmasını sağlamak için gereken adımları attı. Örneğin, minimum netleme titremesi ve sessiz çalışma, video çekimi için gerekli özelliklerdir.

Her koşulda güvenilir ve kolay kullanım

Tozun ve nemin lense girmesini önleyen tasarım, çok çeşitli koşullarda güvenilir çalışma imkanı sağlar.

750 TL ve üzeri kiralama

ücretsiz teslimat

7/24 iletişim

destek

Kredi kartı ile

güvenli ödeme

Bu ürünü sepete eklediniz: