Sony PMW-500

Kiralık Sony PMW-500, Sony Profesyonel’in katı hal kayıt özellikli ilk XDCAM HD422 Video kamerasıdır. Kamera, yüksek teknoloji ürünü MPEG-2 Uzun GOP sıkıştırma teknolojisine dayalı olarak Full HD 422 50-Mb/sn MXF görüntü kaydını destekler. Bu video kamera diğerlerinden farklı olarak XDCAM EX modelleriyle birlikte kullanıldığında sorunsuz entegrasyon sağlamasına imkan tanıyacak şekilde HD 420 35 Mb/sn MP4 formatında kayıt yapabilir.

300.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
300 TL750 TL1500 TL
Stok kodu: Sony PMW-500 Kategoriler:

Üç 2/3 iç tipi Full-HD Power HAD FX CCD

PMW-500’de Sony’nin beğenilen PDW-F800/700 XDCAM Professional Disc™ HD 422 video kameralarında da kullanılan üç adet 2/3 inç tipi 2,2 megapiksel Full HD taramalı CCD bulunur. Sony Power HAD FX sensör teknolojisi ve en yeni yonga üzerinde lens teknolojisine dayalı olarak üretilen bu CCD tipi, 50i’de yüksek F12 hassasiyeti sunar (59,94i’de F11).

SxS Bellek Kartları Yüksek Aktarma Hızları ve Yüksek Güvenilirliği Bir Araya Getirir

SxS PRO™ ve SxS-1™* bellek kartları 800 Mb/sn olağanüstü yüksek veri aktarım hızına ulaşmak için PCI Express arabirimini kullanır. Yüksek darbe (1500 G) ve titreşim (15 G) direncine sahiptir. Ayrıca benzersiz Kurtarma işlevi kayıt sırasında güç kaybı veya bellek bağlantısının kesilmesi nedeniyle zarar gören içeriğin geri yüklenmesinde işlev görür**.

Bunun yanı sıra, isteğe bağlı MEAD-MS01 veya MEAD-SD01 Ortam Adaptörüyle*** yüksek hızlı Memory Stick™ veya SD bellek kartı****, acil durum veya alternatif kayıt ortamı olarak kullanılabilir.

MPEG HD 422 Codec’ini kullanarak HD 1920×1080 ve 1280×720 Kayıt

PMW-500, MPEG-2 4:2:2P HL sıkıştırma teknolojisini kullanarak 50 Mb/sn hıza kadar 1920×1080 ve 1280×720 yüksek çözünürlüklü video kaydetmeyi ve oynatmayı destekler.

24 bit Dört kanallı Otomatik Kayıt

PMW-500, MPEG HD 422 modu veya MPEG IMX modunda dört kanallı sıkıştırılmamış 24 bit ses kaydı sunar. Bağımsız seviye kontrol birimleri sayesinde her bir kanalın seviyesi ayarlanabilir.

Seçilebilen Kayıt Modları ve Video Formatları

Yüksek kaliteli MPEG HD 422 50 Mb/sn moduna ek olarak, PMW-500 farklı bit hızlarına sahip videoları ve geniş bir video formatı yelpazesini kaydedebilir ve oynatabilir. PMW-500 yayın standardı MXF dosya paketi ve IT standardı MP4 dosya paketini destekler. Birlikte gelen XDCAM™ Tarayıcı yazılımı, XDCAM™ Professional Disc™ Serisi ile uyumlu UDF modunda (MXF), XDCAM EX™ Serisi ile uyumlu FAT modunda (MP4/AVI) kod geçişi işlemine gerek olmadan dosyaların formatlar arasında hızlı şekilde dönüştürülmesine olanak sağlar.

Uzun Kayıt Süresi

PMW-500, yüksek verimlilikte MPEG-2 Uzun GOP sıkıştırma ve yüksek kapasiteli SxS bellek kartı sayesinde yüksek kaliteli HD 422 50 Mb/sn görüntüleri 110 dakika gibi uzun bir süre boyunca tek bir 64 GB SxS bellek kartına kaydedebilir. SxS bellek kartı, çekim sırasında kayıt işlemine zarar vermeden iki kartla çalışırken değiştirilebilir.

İyi Dengelenmiş Kompakt Gövde

Kompakt ve ergonomik açıdan dengeli bir tasarıma sahip olan PMW-500, çeşitli çekim koşullarında yüksek seviyede mobilite ve konfor sunar. Bu video kamera Sony’nin beğenilen PMW-350/320 XDCAM EX™ video kameraları örnek alınarak tasarlanmıştır. Ana gövdenin ağırlığı sadece 3,4 kg’dır

Düşük güç tüketimi

PMW-500’ün güç tüketimi sadece 29 W’tır

Dijital Genişletici

İsteğe bağlı CBK-HD02 kartlarıyla kullanıldığında, PMW-500’ün Dijital Genişletici işlevi* görüntülerin dijital olarak iki kat büyütülmesine olanak sağlar. Dijital Genişletici işlevi, diğer genişleticilerden farklı olarak, iki kat büyütme işlemini F düşüşü olgusu (örneğin, görüntü hassaslığında kayıp olmadan) gerçekleşmeden uygular.**

Odak Büyütme

Vizörde görüntülenen büyütülmüş kamera resmi (x2), odağın hassas şekilde ayarlanmasını kolaylaştırır.

Otomatik Odaklama Yardım İşlevi

Otomatik Odaklama Yardım işlevi, operatörlerin odak halkasını AF modunda kullanarak odak konumlarını manuel olarak değiştirmesine olanak sağlar.

ALAC (Otomatik Lens Anormallik Dengeleme)

Bu özellik lens kaynaklı renk anormalliğini azaltır. ALAC, sadece dengeleme verilerini kullanan bazı üçüncü taraf lensler tarafından etkinleştirilebilir. (ALAC desteği sunan lens üreticilerini kontrol edin.)

Ağır ve Hızlı Çekim İşlevi

PMW-500, kullanıcıların zarif hızlı ve yavaş çekim görüntüler yakalamasına olanak sağlayan güçlü bir Ağır ve Hızlı Çekim işlevi sunar. PMW-500 720p modunda 1 fps (kare/saniye) – 60 fps ve 1080p modunda 1 fps – 30 fps arasında 1 fps’lik artışlarla seçilebilir kare hızlarında görüntü yakalayabilir. (UDF (MXF) modunun PAL ayarında, 720p modunda 50 fps ve 1080p modunda 25 fps’ye kadar kare hızı seçimi yapılabilir.)

Yavaş Enstantane

Yavaş Enstantane işlevi kullanılarak maksimum 64 kare yakalanabilir.

HyperGamma

Standart gama eğrilerine ek olarak Sony’nin CineAlta video kameraları temel alınarak oluşturulmuş dört tip HyperGamma eğrisi sağlanır.

Aralıklı Kayıt İşlevi

Aralıklı Kayıt işlevi önceden belirlenen aralıklarla bir karelik görüntü kaydeder. Bu işlev uzun süreli çekimler için ve olağanüstü hızlı çekim efekti oluştururken kullanışlıdır.

Kare Kaydı İşlevi

Kare Kayıt işlevi, Kayıt düğmesine her basıldığında görüntüleri önceden belirlenen karelere kaydeder. Bu işlev, özellikle kil animasyonu çekimlerinde büyük kolaylık sağlar.

Optik ND Filtreler ve Elektrikli CC Filtreler

PMW-500 video kamera optik ND filtreler ve elektrikli CC filtrelerle donatılmıştır. Elektrikli CC filtreler sayesinde kullanıcılar video kamera tarafından atanabilen bir anahtarı döndürerek 3200K, 4300K, 5600K veya 6300K renk sıcaklığı arasında kolayca seçim yapabilir.

ATW (Otomatik İzleme Beyaz Dengesi) ve Tutma

Otomatik İzleme Beyaz Dengesi işlevi, kameranın renk sıcaklığını ışık koşullarındaki değişikliklere göre otomatik olarak düzenler. Kullanıcı gerektiğinde atanabilen bir anahtarı kullanarak otomatik izlemeyi istenilen bir renk dengesinde tutabilir.

Kazanç Kontrolü

Kazanç Kontrolü (-6 dB – +42 dB) ve Turbo Kazanç (“Darbesiz kazanç kontrolü”) kazanç kontrolünde akıcı geçiş sağlar.

IMX ve DVCAM Kayıt ve Oynatma*

IMX ve DVCAM™ formatında kayıt ve oynatma mevcut SD çalışmadan yakın geleceğin temsilcisi HD kullanıma soruncu geçiş olanağı sağlayan isteğe bağlı CBK-MD01 kullanılarak desteklenebilir.

Proxy Veri Kaydı

Yüksek çözünürlüklü video ve ses verileri kaydederken, bu AV verilerinin düşük çözünürlüklü bir sürümü (proxy verileri olarak adlandırılır) SxS bellek kartına kaydedilebilir. Proxy verileri olağanüstü yüksek hızlı dosya aktarımına ve verimli toplu düzenleme iş akışına olanak sağlar. (Proxy Kayıt işlevi sadece UDF (MXF) modunda çalışır.)

Havuz Beslemeli Kullanım

Havuz beslemeli kullanım için* isteğe bağlı CBK-HD02 kartları HD ve SD-SDI girişleri ve Analog Kompozit giriş sağlar.

Yukarı / Aşağı ve Yatay Dönüştürme Olanağı

PMW-500, kullanım esnekliği sağlayacak şekilde giriş sinyallerinin yukarı ve yatay olarak dönüştürülmesine imkan tanır. Video kamera ayrıca HD’den SD oynatım moduna aşağı dönüştürmeyi destekler. (Giriş sinyallerinin aşağı dönüştürülmesi ve çıkış sinyallerinin yukarı / yatay dönüştürülmesi desteklenmez.)

Dondurarak Düzenleme

Bu işlev önceden kaydedilen bir görüntüyü vizördeki görüntüyle üst üste bindirerek önceki çekimle aynı kadrajın oluşturulmasına olanak sağlar. Bu işlev sadece HD modunda çalışır.

Sürekli Klip Kaydı

Bu mod kullanıcının kayıt sırasında birden fazla başlatma ve durdurma ile tek ve büyük bir klip oluşturmasına olanak sağlar. Bu modun sağladığı avantaj, dosya açma/kapatma işleminin neden olduğu gecikmeyi ortadan kaldırarak tek kliplerin daha hızlı aktarılmasını sağlamasıdır. Bu işlev sadece UDF (MXF) modunda çalışır.

Kolay izlenebilen 3,5 inç Renkli LCD Monitör

PMW-500, yaklaşık 921.000 efektif piksele sahip yüksek çözünürlüklü büyük, kolay izlenebilen, 3,5 inç renkli LCD monitöre sahiptir. Bu LCD monitör, operatörlerin kaydedilen çekimi anında izlemesinin yanı sıra kameranın ayar menülerine ve görünüm durum göstergelerine erişmesine olanak sağlar.

Sekiz Atanabilen Anahtar

Sık kullanılan işlevlerin PMW-500’de bulunan sekiz atanabilen anahtarla programlanabilmesi, operatörlerin sahada çalışırken hızlı değişiklikler yapmasına imkan tanır, uzun süreli çekimlerde ve olağanüstü hızlı çekimle özel efektler oluştururken kolaylık sağlar

750 TL ve üzeri kiralama

ücretsiz teslimat

7/24 iletişim

destek

Kredi kartı ile

güvenli ödeme

Bu ürünü sepete eklediniz: