Fujinon XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR Objektif

Kiralık Fujinon XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR, en çok kullanılan dar açılı (tele) odak uzaklıklarını kapsayan bu optik kaydırmalı (zoom) objektif 76mm* ila 213mm* aralığında odak mesafesi ve F2.8 azami diyafram açıklığı sunar. Toz / su ve düşük ısıya karşı dayanıklılık, üçlü ve lineer bir motor ve sınıfında dünyanın en ileri resim sabitleme sistemi gibi en son teknolojileri içeren objektif böylece, kullanıcıların her ortamda resim çekebilmelerini temin etmektedir. İleri düzey başarımı nedeni ile bu objektif yalnızca portre ve ani çekimler için mükemmel bir seçim olmakla kalmayıp, hızlı hareket eden konuların ağırlıklı olduğu spor ve doğal yaşam fotoğrafçılığı ve genel olarak dış mekan doğa fotoğrafçılığı için de çok elverişlidir.

SKU: Fujinon XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR Kategoriler:

Fevkalade Dar Açılı (tele) ve Optik Kaydırmalı (zoom) Resim Niteliğinin Optik Tasarımı

Sınıfının en iyi resim niteliğini sunabilmek için bu görkemli dar açı-optik kaydırmalı objektif, 16 küme halinde toplanmış olan 23 adet cam ögeden oluşan bir optik yapılanmaya sahiptir. Bu yapılanmanın içinde 5 adet ED mercek ögesi ve florit mercekler ile kıyaslanabilen bir adet Super ED mercek ögesi bulunur. Böylece renksel sapmaların azaltılması en ileri safhada gerçekleşir ve çözme gücü arttırılır.

Mercek yüzeyinin tamamında uygulanan Fujifilm’in emsalsiz HT-EBC (Yüksek geçirgenlikli, elektron ışınlamalı kaplama) kaplama sayesinde halelenme azaltılır ve ışımalar dengelenerek keskin ve berrak resimler elde edilir. Yeni geliştirilen ve cam ile hava arasındaki kırılma etmenini değiştiren Nano-GI kaplama teknolojisi ile çapraz düşen ışıkların oluşturduğu halelenme ve ışımalar etkili olarak azaltılır.

Diğer XF objektiflerde olduğu gibi yedi adet yuvarlatılmış diyafram yaprağı, yumuşak ve dairesel bir alan derinliği oluştururlar. Objektifin optik tasarımı, hem ön hem de arka planda mükemmel “bokeh” etkileri oluşturacak şekilde yapıldı.

Dahili bir optik kaydırma mekanizmasının kullanılması objektifin uzunluğunu değiştirmeyeceği ve böylece objektif dengesinin, optik kaydırma alanının tamamında aynı kalacağı anlamına gelir.

Bu objektifi X dizisinden LMO (Objektif geçişlerini hafifletme teknolojisi) özellikli bir makine ile birleştirdiğinizde objektifin başarımı daha da artar. LMO teknolojisi kırınımları düzeltir ve böylece, kenardan kenara keskin olan resimler üretir ve özellikle kısık diyaframlarda gerçekçi bir üç boyut etkisi yaratır.

Dünyanın İlk Üçlü Lineer Motoru Sayesinde Çok Hızlı ve Sessiz Otomatik Netleştirme (AF)

Çok hızlı AF için dahili bir netleştirme sistemi kullanılır. Çok hızlı ve sessiz AF, dönen merceğin ağırlığını azaltarak ve üçlü lineer motoru 120° aralıklar ile tutturarak mümkün olmuştur.

Hızlı AF, bu objektif safha keşifli AF özelliği olan X dizisinden bir makine ile birleştirildiğinde mümkün olur. Sessize yakın obtüratör sesi ile birleştirildiğinde ise: Sükunetin gerekli olduğu mekanlarda dikkat çekmeden, rahatça çekim yapılabilir.

AF sistemi ışık algılayıcıdan gelen bir sinyal ile çalıştığı takdirde, aşırı keskinlikte otomatik netleştirme yapmak mümkün olur. Optik kaydırma alanının tamamında 1m asgari çalışma mesafesi ile bu objektif, muhteşem makro çekimler için de çok uygundur.

Sınıfının En İyi Resim Sabitleme Başarımı

Yüksek başarımlı döner algılayıcısı ve sürüklenmeleri kaldıran emsalsiz çözüm işlemleri ile FUJINON XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR objektifi, sınıfının en iyi resim sabitleme başarımını sunmaktadır. Aydınlık bir F2.8 diyafram açıklığı ile birleştirildiğinde: Dar açılı (tele) bir objektif için yeni olan alanlarda elden çekim yapmak artık mümkün olmaktadır.

Suya Dayanıklı, Toza Dayanıklı ve -10°C Düşük Isıda İşlem Yapabilir

Tamamen mühürlü olması nedeni ile objektif hem su sıçramalarına hem de toza karşı korumalıdır. Ayrıca eksi on dereceye kadar soğuğa dayanıklı olduğu için, aynı vasıflara sahip olan FUJIFILM X-T1 fotoğraf makinesi ve VG-XT1 pil tutağı ile çok iyi uyum sağlar.

Yüksek Nitelikli Yapı ve Konforlu İşlemler

Netleştirme ve diyafram halkaları metalden oluşur ve metal malzeme, yüksek nitelikli bir bütünlük adına dış yüzde de kullanılmıştır. Televizyon ve sinemaskop alanlarında üstün nitelikli profesyonel objektif üretme tecrübeleri ve bu alanlarda kazanılan zengin becerilerin neticesinde oluşan halkaların dokusu ve dönme kuvveti, çok rahat çekimler yapılmasını sağlarlar. Objektif kaidesi, daha dayanıklı olması için pirinç malzemeden üretilmiştir. Bir makine gövdesine takıldığında objektif, tam ebatlı benzer bir sisteme göre yakl. %60 daha hafiftir ve fotoğrafçının yükünü olabildiğince azaltır. Yalnızca 995 gram ağırlığında olan FUJINON XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR objektifi böylece, SLR makinelerin benzer objektiflerinden çok daha hafif ve kesiftir.

AF + MF işlevi, el ile netleştirmeyi akıcı olarak gerçekleştirir. Konuya otomatik olarak netleştirme yapmak için deklanşöre bastıktan sonra el ile netleştirme halkası kullanılarak ince ayarlar yapılabilir (Bellenim güncellemeleri yapıldıktan sonra, yalnızca FUJIFILM X-Pro1 / X-E1 / X-E2 / X-T1 / X-T1GS).

MTF Değerleri

Dikey eksen: Zıtlık S: Sagittal M: Meridional