Sony a7S III Gövde

Kiralık Sony α7S III

Hareketin içindeki hayal gücü

S serisini yepyeni bir Full Frame video ifade düzeyine taşıyan olağanüstü yeni hız, üstün hassasiyeti ultra düşük gürültüyle birleştirerek yüksek dinamik aralık, müthiş netleme ve ekstra güçlü görüntü sabitleme sayesinde önceden imkansız olan 4K video çekimlerini mümkün kılıyor.

1,300.00 TL

Bütçe Planlaması
1 Gün3 Gün7 Gün
1300 TL3250 TL6500 TL
Stok kodu: Sony a7S III Kategoriler: Etiketler: ,

İki kat artırılmış okuma hızına sahip yeni görüntü sensörü

12,1 etkili megapiksel14 düzeyine sahip, yeni geliştirilen, arkadan aydınlatmalı Full Frame Exmor RTM CMOS sensör, α7S II’nin iki katı daha yüksek okuma hızının yanı sıra yüksek hassasiyet ve geniş dinamik aralık sunar. Gelişmiş renk filtresi yelpazesi renk üretimi hassasiyetini artırırken, netleme düzlemli aşama algılamalı AF, otomatik netleme istikrarı ve hassasiyetinde önemli ölçüde artış sağlar ve tüm bu özellikler olağanüstü görüntü kalitesi sunar.

8 kata kadar işleme performansına sahip yeni görüntü işleme motoru

BIONZ XRTM görüntü işleme motoru, performans düzeyini bir önceki işlemcinin sekiz katına kadar çıkararak gecikmeyi minimum düzeye indirir ve aynı zamanda hem videolar hem de fotoğraflar için gerçek zamanlı işleme olanağını önemli ölçüde artırır. Motor gerçek zamanlı AF işlemesi, görüntü tanıma ve görüntü kalitesi ayarları gerçekleştirir. Ayrıca veri aktarımı, kullanıcı arayüzü işlemleri ve diğer fotoğraf makinesi işlemlerini gerçekleştirir.

Yüksek hassasiyet, geniş dinamik aralık

Full Frame 12,1 megapiksel15 yapılandırma, sensörden gelen çıkış sinyalini optimize ederek fotoğraf makinesinin hassasiyet aralığı boyunca düşük gürültüyle yüksek hassasiyet sağlar. 80-102400 olan standart ISO aralığı 40-409600’e (videolar için 80-409600) genişletilebilir. Etkileyici genişlikteki 15 duraklı16 dinamik aralık, patlayan vurgular olmadan hoş ve gerçekçi görüntüler sunar. Fotoğraf makinesinin yüksek hassasiyeti ve geniş dinamik aralığı çekimler sırasında size yaratıcılık bakımından daha büyük özgürlük verir.

Tamamen Dahili kayıt

α7S III, Uzun GOP kareler arası sıkıştırmanın yanı sıra, ilk kez α model bir gövdede dahili kare içi (Tamamen Dahili) kaydı19 destekliyor. Bu kayıtta her kare 600 Mb/sn’ye varan yüksek bit hızında bağımsız olarak kaydedilir. Post prodüksiyon düzenlemelerinde maksimum esneklik sağlayan bu özellik belirli çekim türlerinde kullanışlı olabilir. [1] Tamamen Dahili (All-I) [2] Uzun GoP [3] Görüntü Grubu

120p’de17 Full Frame 4K kayıt

Yeni geliştirilmiş güçlü BIONZ XR işlemciyle birlikte çalışan yeni görüntü sensörünün yüksek hızlı okuma kapasitesi sayesinde 120 fps’te17 otomatik netleme ile Full Frame 4K kayıt yapılabilir. Gruplama olmadan tam piksel okuma sunan yüksek kaliteli 4K, post prodüksiyonda net ağır çekim uygulamasının (gerçek zamana kıyasla 5 kata kadar daha yavaş)18 yanı sıra Full Frame fotoğraf makinelerindeki tipik bokeh efektlerini kusursuz ve yüksek hassasiyetli otomatik netlemeyle birlikte sunar. α7S III kompakt boyutuna rağmen etkileyici bir yaratıcılık alanı sağlar.

10 bit derinlik ve 4:2:2 renk örneklemesiyle video kaydı

Fotoğraf makinesi, Uzun GOP veya Tamamen Dahili sıkıştırma kullanıldığında 10 bit derinlik ve 4:2:2 renk örneklemesi ile 4K dahili kayıt yapabilir. Böylece renk tonlamasının sınırlarını zorlamak, videoda üst düzey HDR gerçekçiliği sağlamak ve aynı zamanda gerçek düzenleme özgürlüğü için doğal tonlamayı korumak mümkündür.

16 bit RAW veri çıkışı

Gelişmiş görüntü kalitesi ve post prodüksiyonda daha esnek ve etkili düzenleme sağlayan fotoğraf makinesi, α serisinde ilk kez, HDMI üzerinden harici bir kaydediciye 16 bit RAW veri çıkışını destekler. Çıkış, görüntü sensöründen Full Frame 4264 x 2408 (16:9 en/boy oranı) 16 bit veri olarak sağlanır ve farklı kare hızı seçenekleri (60p/50p/30p/25p/24p) mevcuttur21.

10 bit 4:2:2 destekli S-Log2 ve S-Log3

S-Log2 ve S-Log3 gama eğrileri kullanılabilir. Gölgelerden orta gri aralığına (%18 gri) kadar daha iyi tonlama üretimi için tasarlanan S-Log3, 15 durağa varan bir dinamik aralık sunar16. Üç renk gamı ayarı (S-Gamut, S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine) sağlanır. S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine ayarları, kayıt renklerinin Sony’nin profesyonel sinema kameralarıyla eşleştirilmesini kolaylaştırır. Renk eşleşmesi sayesinde, renk tonlaması post prodüksiyon düzenlemesinde daha kolay yapılabilir. Dolayısıyla α7S III’ü diğer profesyonel kameralarla kullanmak daha kullanışlı hale gelir.

Yüksek sıkıştırma verimliliğine sahip HEVC codec

MPEG-H HEVC/H.265 codec kullanılarak ilk kez yapılan XAVC HS formatlı kayıt, sıkıştırma verimliliğini yaklaşık iki katına çıkarır. XAVC HS, normal 4K XAVC S formatıyla kıyaslandığında benzer veya daha düşük veri hızlarında 4:2:2 renk örnekleme ile ayrıntılı 10 bit videolara olanak tanır. Ayrıca daha da iyi görüntü kalitesinin yanı sıra yönetilebilir dosya boyutları sunar20.

Daha verimli düzenleme iş akışı için proxy kaydı

Video çekimi sırasında düşük bit hızına sahip HD proxy dosyaları, XAVC S-I 4K gibi daha yüksek bit hızlı formatlarla eş zamanlı olarak kaydedilebilir ve bu daha küçük proxy dosyaları, son prodüksiyon aşamasından önce düzenleme ve önizleme için kullanılabilir. Böylece bilgisayar üzerindeki yük azaltılarak daha hızlı ve daha verimli iş akışları elde edilir. Proxy dosyaları 10 bit XAVC HS (1920 x 1080) veya 8 bit XAVC S (1280 x 720) 22 ile yakalanabilir.

Geliştirilmiş video görüntü kalitesi

α7S III’ün yeni görüntü işleme motorunun gelişmiş özellikleri sayesinde, yeşil alanlar ve insan cildinin renk ve dokuları, ışık kaynaklarına çok fazla bağlı kalmadan daha istikrarlı şekilde üretilebilir. Ayrıca daha iyi görünen cilt tonları ve portrelerde vurgu geçişi için tonlama işleme özelliği de iyileştirilmiştir. Yeni görüntü sensörü ve işleme motoru, 4K çekim sırasında deklanşör bozulmasını ciddi bir ölçüde azaltarak α7S II’nin üçte birine düşürür.

10 bit HLG görüntü profili

Uyumlu televizyonlarda doğrudan HDR (HLG) oynatma için, geniş gamlı BT.2020 renk uzayı ile eksiksiz kapsam sağlayan HLG (Hibrit Log Gama) HDR görüntü profili kullanılabilir. Böylece renk tonlamasına gerek kalmadan, ayrıntılı gölgeler ve vurgular içeren, daha az kararma ve beyazlamalı, çıplak gözle görülene yakın gerçekçi görüntüler elde edilir. Özellikle 10 bit kayıt, hassas tonlama ve ayrıntı düzeyiyle olağanüstü gerçekçilik sağlar. [1] Görüntülerde istenen şekilde ince ayar yapmak için yüksek esneklik (renk tonlaması gerekir) [2] Anında yüksek kaliteli görüntü (renk tonlaması gerekmez)

Video çekimi sırasında güvenilir netleme için Hızlı Hibrit AF

Büyük formatlı FX9 profesyonel video kameranın teknolojisini ve performans standartlarını devralan Hızlı Hibrit AF, netleme düzlemli aşama algılamalı AF’yi kontrast algılamalı AF ile bir araya getirir. Böylece Sony E mount lenslerin kusursuz doğrusal motorla netleme ve motorlu zum işlemlerinden tam anlamıyla yararlanılarak düşük alan derinliğine sahip geniş bir aralıkta hızlı hareket eden nesnelerin takibi son derece hassas ve kusursuz şekilde gerçekleştirilir. Yeni eklenen AF Geçiş Hızı ve AF Nesne Değiştirme Hassasiyeti parametreleri, profesyonel kullanıcıların istediği şekilde daha esnek netleme kontrolüne olanak tanır. Her ikisi de ön ayarların kayıt sırasında özelleştirilebilir bir düğmeyle çağrılabilmesini sağlar.

Video çekiminde devrim yaratacak, ezber bozan takip özellikleri

Gerçek Zamanlı Takip ve Gerçek Zamanlı Eye AF sayesinde video yapımı çok daha kolaylaşır. Dokunmatik Takip, LCD monitöre sezgisel bir dokunuşla nesne takibini başlatır ve verileri renk, desen (parlaklık), mesafe (derinlik) ve yüz bilgilerine göre işleyerek nesnenizi istikrarlı bir şekilde netler. Böylece tamamen kompozisyona odaklanabilirsiniz. Bu özellik tek başınıza çekim yaparken veya gimbal kullanırken özellikle büyük kolaylık sağlayabilir. Dokunmatik işlemler, manuel çekim sırasında dahi AF’yi geçici olarak etkinleştirmek için kullanılabilir.

Manuel netleme modunda AF desteği

Fotoğraf makinesinin otomatik netleme desteği, temel olarak manuel netleme kullandığınızda dahi elverişli olabilir. Tam AF hızı için deklanşör düğmesine yarım basın veya fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi AF-ON düğmesine basın. Alternatif olarak, dokunmatik netleme özelliği üzerinden AF başlatılarak veya özel düğme atamasıyla Gerçek Zamanlı Eye AF ile daha yavaş ve daha sinematik AF geçişleri sağlanabilir ve sonuç olarak ön ayarlı AF Geçiş Hızında düşük, kusursuz otomatik netleme elde edilebilir.

Geliştirilmiş ses kalitesi

Kaliteden ödün vermeden daha temiz ve net ses kayıtları sağlamak için fotoğraf makinesinin Çoklu Arabirim (MI) Yuvasına dijital bir ses arabirimi entegre edilmiştir. Ayrıca XLR-K3M XLR Adaptör Kiti, fotoğraf makinesine 4 kanallı 24 bit dijital ses kaydı özelliği sağlar. Menüden üç kayıt formatı seçilebilir: 48 kHz/16 bit 2 kanallı, 48 kHz/24 bit 2 kanallı ve 48 kHz/24 bit 4 kanallı. Son iki format için XLR-K3M XLR Adaptör Kiti gereklidir.

Uzun süreli kayıtlar için yeni ısı yayılımı tasarımı

Fotoğraf makinesinin tasarımı, uzun süreli kayıtlar sırasında dahi aşırı ısınmayı önleyecek şekilde optimize edilmiştir. Görüntü sabitleme ünitesine yerleştirilen benzersiz Sony Σ (sigma) şekilli grafit alaşım soğutucu, sensörün önceki modellere24 kıyasla beş kat daha etkili ısı yaymasını sağlar. Ayrıca serbest hareket imkanı tanıyarak sabitleme sistemi üzerinde herhangi bir müdahaleyi önler.

Elde çekim için Aktif Mod optik görüntü sabitleme

Yüksek hassasiyetli yeni sabitleme ünitesi, cayro sensörler ve optimize edilmiş görüntü sabitleme algoritmaları sunan fotoğraf makinesinin Optical SteadyShotTM Aktif Modu, 4K videoda23 dahi video çekimi sırasında gereken düzeyde hassas optik görüntü telafisi sağlar. Bu eşi görülmemiş sabitleme düzeyi ile α System’in kompakt boyutundan ve mobilitesinden yararlanarak sadece fotoğraf makinesiyle çekim yapmak mümkündür.

Fotoğraf çekimleri için Hızlı Hibrit AF

Hızlı Hibrit AF, 425 noktalı kontrast algılamalı AF ile birlikte 759 aşama algılamalı AF noktasından (görüntüleme alanının yaklaşık %93’ünü kaplar) oluşan yüksek yoğunluklu bir diziden yararlanır. Gerçek Zamanlı Eye AF (insanlar ve hayvanlar için) ve Gerçek Zamanlı Takip özellikleri de S serisinde ilk kez kullanılabilecek. Gelişmiş AF algoritmaları nesnenin çıplak gözle net bir şekilde görülmesinin zor olacağı durumlarda dahi hassas netleme için EV-6’ya25 kadar düşük ışık seviyelerinde hassas AF’yi destekler.

Fotoğraf çekimleri için Hızlı Hibrit AF

Hızlı Hibrit AF, 425 noktalı kontrast algılamalı AF ile birlikte 759 aşama algılamalı AF noktasından (görüntüleme alanının yaklaşık %93’ünü kaplar) oluşan yüksek yoğunluklu bir diziden yararlanır. Gerçek Zamanlı Eye AF (insanlar ve hayvanlar için) ve Gerçek Zamanlı Takip özellikleri de S serisinde ilk kez kullanılabilecek. Gelişmiş AF algoritmaları nesnenin çıplak gözle net bir şekilde görülmesinin zor olacağı durumlarda dahi hassas netleme için EV-6’ya25 kadar düşük ışık seviyelerinde hassas AF’yi destekler.

Video çekimi için özel ayarlar menüsü

Fotoğraf makinesinin video veya fotoğraf çekimi için bağımsız olarak değiştirilebilir alt ayarları, çekim moduna göre farklı ISO, İris (diyafram açıklığı) ve başka ayarlar kullanmak istediğinizde kolaylık sağlayabilir. Bir diğer kullanışlı özellik ise Video veya S&Q modu seçildiğinde normal PASM Modu yerine Esnek Pozlama Modunun kullanılmasıdır. Bu özellik, İris (diyafram açıklığı) ve deklanşör hızının otomatik ve manuel kontrolü arasında hızlı geçiş sağlar ve bu işlev özel bir düğmeye atanarak otomatik ve manuel mod arasında tek dokunuşla geçiş imkanı elde edilir.

Fotoğraflar için gelişmiş görüntü kalitesi

Yeni görüntü sensörü ve görüntü işleme motoru, S serisinin tanımlayıcı özelliği olan olağanüstü hassasiyet düzeyinin yanı sıra çok daha iyi renk ve doku ayrıntısı üretimi sağlar. Gelişmiş işleme kapasitesi, özellikle orta ila yüksek hassasiyet aralığında düşük gürültüyle gerçekçi görüntüler sunar. Yeni Görünür Işık ve KÖ Sensörü beyaz dengesini iyileştirir. HEIF dosya seçenekleri ve HLG Fotoğraf Modu da (8 bit ve 10 bit HEIF fotoğraflar için) eklenmiştir28.

Fotoğraflar için gelişmiş görüntü kalitesi

Yeni görüntü sensörü ve görüntü işleme motoru, S serisinin tanımlayıcı özelliği olan olağanüstü hassasiyet düzeyinin yanı sıra çok daha iyi renk ve doku ayrıntısı üretimi sağlar. Gelişmiş işleme kapasitesi, özellikle orta ila yüksek hassasiyet aralığında düşük gürültüyle gerçekçi görüntüler sunar. Yeni Görünür Işık ve KÖ Sensörü beyaz dengesini iyileştirir. HEIF dosya seçenekleri ve HLG Fotoğraf Modu da (8 bit ve 10 bit HEIF fotoğraflar için) eklenmiştir28.

Yüksek hızda kesintisiz çekim performansı

Mekanik ve elektronik deklanşörler AF/AE ile 10 fps’e26 kadar kesintisiz çekim yapabilir. BIONZ XR işlemcinin arabelleğindeki ve bellek kartı okuma hızındaki artışlar sayesinde, 1000’in üzerinde kesintisiz sıkıştırılmamış RAW görüntü çekimi mümkündür27.

Yüksek çözünürlüklü, 9,44 milyon noktalı14 elektronik vizör

Sınıfının en yüksek çözünürlüğünü sunan29 α7S III’ün vizörü, insan gözünün çözünürlüğüyle yarışacak niteliktedir. Net, düşük bozulmalı görüntüleme için kategorisinde lider 0,90x vizör büyütme30, 41º diyagonal görüntü alanı ve 25 mm yüksek bakış noktası sunar. Yalıtımdaki iyileştirmeler, şiddetli ortam sıcaklığı dalgalanmalarının dahili yoğuşmaya neden olma ihtimalini önemli ölçüde düşürür.

İş akışına dayalı navigasyona sahip yeni dokunmatik menü

Profesyonel fotoğrafçılar ve videograflardan gelen taleplere yanıt olarak, menü yapısı profesyonellerin daha verimli çalışmasına imkan tanıyacak şekilde tasarlanmıştır. Menü sekmeleri ekranın sol kısmında yer alırken parametre grupları ve seçilen sekmeyle bağlantılı parametreler sağ taraftadır. Birlikte en fazla üç seviye görüntülenebilir; böylece menü yapısının daha net görünmesi sağlanır. Dokunmatik menü işlemleri hızlı ve sezgisel kontrol sunar.

İki adet CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası

Fotoğraf makinesinin iki ortam yuvası, yeni CFexpress Type A kartların yanı sıra, UHS-I ve UHS-II hız sınıflarını destekleyen SDXC/SDHC kartlarla da uyumludur. Hem yüksek hızda kesintisiz fotoğraf çekimi hem de yüksek bit hızlarında 4K video kaydı için yüksek yazma/okuma hızları sunan CFexpress Type A kartlar, kompakt depolamaya yeni bir standart getiriyor. Bu kartlar, yüksek hacimli fotoğraf ve video verileri oluşturulurken dahi fotoğraf makinesinin tampon belleklerini hızlı bir şekilde temizleyebilir.

USB Güç Dağıtımı

Fotoğraf makinesi, dahili pili31 tüketmeden uzun süreli kesintisiz çekim yapabilmeniz için USB PD’yi (Güç Dağıtımı) destekler. PD uyumlu32 USB şarj cihazları ve mobil piller fotoğraf makinesinin USB Type C® bağlantı noktasına bağlanarak geleneksel güç kaynaklarına kıyasla 3 ila 4 kat daha hızlı24 güç beslemesi sağlanabilir veya dahili pil yeniden şarj edilebilir.

Tesiste iş akışını destekleyen veri iletişimi

Kablolu ve kablosuz iletişim özellikleri, fotoğraf ve video dosyaları için FTP aktarımının yanı sıra uzaktan çekim özelliğini destekleyerek çekimler sırasında profesyonel iş akışlarını kolaylaştırır. Kablosuz 5 GHz33/2,4 GHz LAN bağlantıları desteklenir ve 1000BASE-T Ethernet ağlarına kablolu bağlantı, fotoğraf makinesinin SuperSpeed USB 5 Gb/sn’yi (USB 3.2) destekleyen USB Type-C® bağlantı noktasına USB-Ethernet adaptör kablosunun bağlanması suretiyle kullanılabilir. Uzaktan çekim, Sony Imaging Edge DesktopTM uygulamasıyla bilgisayardan veya Imaging Edge MobileTM ile mobil cihazdan kontrol edilebilir.

Güvenilir ve sağlam yapı

Toza ve neme dayanıklılığı en üst düzeye çıkarmak için tüm gövde katmanlarına ve pil bölmesi kapağına ek yalıtım uygulanmıştır. Ayrıca ortam yuvası kapağı, zorlu dış ortamlarda kullanım için yeniden tasarlanmıştır. Görüntü sensörünün ön kısmında yer alan filtre, saniyede 70.000 döngü düzeyinde ultrasonik frekansta salınım yaparak sensör yüzeyindeki tozu giderir. Fotoğraf makinesinin gövdesi tam magnezyum alaşım yapısı sayesinde son derece dayanıklıdır.

Imaging Edge Desktop

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge Desktop uygulamalarıyla geliştirin. “Remote” ile PC’den çekimi kontrol edip canlı izleyin, “Viewer”34 ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; “Edit” ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonları daha verimli yönetin35.

Sony için Capture One

Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony)36; RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve uzaktan çekim özelliği için ayrıca Capture One Pro (for Sony) mevcuttur.

Fotoğraf makinesi gövdesinden harici flaş kontrolü

Artık uyumlu monte flaş veya Kablosuz Radyo Sinyalli Kumandanın (ikisi de ayrı satılır) ayarlarını fotoğraf makinesinden yapılandırmak mümkün. Bu orijinal Sony aksesuarlarıyla yüksek performanslı flaş kontrolü için ışık çıkışı gibi birçok ayara fotoğraf makinesi menüsünden doğrudan erişebilir ve ayarları kolayca değiştirebilirsiniz. Flaş parametreleri fotoğraf makinesi için seçtiğiniz ekran dilinde gösterilir.

Birinci sınıf sinema kamerası renk biliminden S-Cinetone™

VENICE gibi CineAlta kameraların ve Sinema Serisi FX9’un geliştirme çalışmalarından gelen, Sony’nin beğenilen S-Cinetone37 görünümü kullanılarak doğrudan makine içinde sinematik renk elde edilebilir. S-Cinetone, iş akışı olarak post prodüksiyonda tonlama olmadan etkileyici nesne tasviri için hafif bir vurgu geçişiyle doğal cilt tonları ve orta aralıklı renkler bakımından optimize edilmiştir.